Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 6. 2013
Příběh naděje

Mladík z České Lípy trpí neznámou nemocí! Teď mu svitla naděje na uzdravení

Zdroj: TV Nova

Šestadvacetiletého Ladislava Hasmandu z České Lípy už patnáct let sužuje neznámí nemoc. Obrovské otoky nohou mu nedovolí chodit a je tak odkázán na vozíček. Nyní mu však opět svitla naděje, že by se mohl vyléčit. Pomoci se mu totiž pokusí speciální tým lékařů z motolské nemocnice.

Více než půlku svého života je nemocný. Nejhorší na tom ale je, že dosud nikdo nezjistil, co mu je. Ví se jen, že mu nemoc způsobuje obrovské otoky nohou, které Ladislavovi znemožňují pohyb.

 

Ve středu ale svitla mladíkovi nová naděje. Odjel totiž sanitkou do motolské nemocnice, kde se tamní experti pokusí znovu určit příčinu jeho stavu, aby jej mohli konečně vyléčit. Samotná cesta přitom proběhla bez větších problémů, sanitka musela jen jednou zastavit, aby bylo možné snížit průtok kyslíku.

 

Zdravotní stav mladého muže pochopitelně doléhá i na jeho rodiče. "Jak on má jít do špitálu, tak já to těžko nesu,“ popsala jeho matka Jitka Hasmandová. Šance na vyléčení syna je však přednější.

 

 

Jelikož se mladík léčí už řadu let, musí lékaři nejprve prostudovat jeho zdravotní dokumentaci. To by jim mělo zabrat několik dní. "On už je vyšetřován řadu let. Je vyšetřován na řadě pracovišť a z tohoto si musíme vytvořit nějaký úvodní obrázek. Nějaký celek. A teprve na základě toho, budou následovat další kroky,“ popsal další postup zástupce přednosty interny Nemocnice Motol Vladimír Srnský.

 

Všichni tak teď doufají, že se splní Ladislavovo největší přání. “Aby na to už přišli, co mi je. A dostali mě z toho. Abych se mohl už postavit na nohy a chodit,“ říká nemocný mladík.
 

TN.cz
Reklama