MÓDNÍ POLICIE: Obama i Klaus byli nastřídačku stejně barevní

Módní policie
Zdroj: TN.cz

Návštěva amerického prezidenta a první dámy se nesla ve znamení elegance.

Michelle Obamová opět ukázala svůj jedinečný ženský styl a eleganci sobě vlastní. V sobotu sice přiletěla v modelu, který byl možná pohodlný na dlouhé cestování, ale ničím zajímavý, v neděli už ale naplno ukázala svůj cit pro módu.

Po příletu do Prahy mávala novinářům v jednoduchých černých šatech dlouhých na kolena. Přes ně oblékla jednoduché krátké sáčko s kulatým výstřihem a jemnými knoflíčky.

Tento pohodlný model je slušivý, ale na módní ikonu, jakou se první americká dáma stala, celkem nuda.

Reputaci si napravila až v neděli, kdy se na procházku starou Prahou oblékla do nesmrtelných barev černé a bílé. Do Staronové synagogy vkročila v černé sukni značky Michael Kors, k ní oblékla bílou přepásanou halenku od Moschina, které vévodila velká mašle. Model doplnila dlouhým černým svetrem od Azzedine Alaia.

Právě výrazná, nažehlená mašle přes celý dekolt dodává Michelle vlastní styl a jejímu modelu nápad a vtip. Podle prezidenta asociace stylistů a vizážistů Petra Lukeše je manželka amerického prezidenta velmi odvážná.

"Michelle má nejženštější styl z dosavadních prvních dam, na druhou stranu se její styl bude patrně dál vyvíjet a přizpůsobovat roli první dámy. Její šaty totiž bývají často na hranici toho, co je pro tak významný post únosné,” řekl Lukeš.

V Praze to Michelle ale neuvěřitelně slušelo a rozdávala úsměvy na všechny strany. Kvůli pražské dlažbě si také neobula vysoké lodičky ale jen nízké lakované balerínky. Jak praktické.

Manželka českého prezidenta Livia Klausová vsadila na jemnou starorůžovou barvu, která ji velmi osvěžila. Jednoduchý kostým získal šmrnc díky tenké kožešince kolem krku.

Livia navíc zvolila jen jemnou bílou halenku, díky níž vynikl krásný řadový šperk. Vkusně doladila i minikabelku, kterou nesla na levém zápěstí. Oproti Michelle si odpustila jakékoli módní výstřelky, což byl v jejím případě dobrý tah. Obě zaslouží pochvalu.

Prezidenti a jejich kravaty

Pánský oblek je tak trochu uniforma, na které se toho nedá moc zkazit. Proto si hlavy státu alespoň zahrály barevnou hru s kravatami.

Po příletu do Prahy se Barack Obama přivítal s Václavem Klausem v červené pruhované kravatě. Ta se k jeho snědé pleti skvěle hodí a sytá barva výborně vyniká na bílé košili. Václav Klaus si vzal svoji oblíbenou bleděmodrou. Oba státníci pak zvolili tmavé obleky, kdy nejmocnější muž světa oblékl tmavě modrý a český prezident černý.

Druhý den si to vyměnili. Americký prezident Barack Obama promluvil k davům na Pražském hradě opět v tmavém obleku, ale tentokrát v modré kravatě po vzoru Václava Klause. Jakoby se státníci domluvili. Václav Klaus totiž dorazil po vzoru Obamy v sytě rudé.

Václav Klaus, tentokrát přesně podle diktátu módních trendů, zvolil kravatu jednoduchou a bez pruhování. Na druhou stranu jsme za celý víkend neviděli žádnou jinou barvu než červenou a modrou na kravatě a bílou na košili. Možná se oba pánové dohodli, že trochu "provaří“ české národní barvy.

Kateřina Lang TN.cz