VIDEO

OBROVSKÉ CVIČENÍ: Hromadná nehoda v tunelu Blanka!

Téma:

V pražském tunelu Blanka se ve čtvrtek odpoledne uskutečnilo jedno z největších cvičení složek záchranného systému. Zúčastnily se ho mimo jiné oba nákladní speciály Golem pražské záchranné služby a také vrtulník.

Předmětem cvičení byla nehoda dvou osobních aut v novém tunelu, kdy jedno z aut začalo po nehodě hořet. Situace se pak zalekl řidič kloubového městského autobusu a narazil v tunelu do pilíře. Při fingované nehodě se podle scénáře zranilo více než 20 lidí, jeden člověk zemřel.

 

 

Jako první na místo dorazili hasiči. Ti museli kvůli hustému kouři zasahovat v dýchacích přístrojích. Záchranáři původně do tunelu kvůli kouři vůbec nemohli, a tak se museli hasiči postarat i o roztřídění pacientů podle vážnosti jejich zranění. Všude byl slyšet křik a naříkání, maminky se bály o své děti, vše jako za reálné situace.

 

 

Několik lidí museli hasiči vystříhat speciálním hydraulickým nářadím, záchranáři je pak po základním ošetření transportovali do sanitek i do dvou záchranářských speciálů, které na místo dorazily. Jednalo se o dva velkokapacitní záchranářské kamiony.

 

GALERIE: Cvičení v tunelu Blanka

1
/
6
Zdroj: TN.cz
Cvičení v tunelu Blanka 1

 

Po vyproštění všech zraněných dorazil na místo záchranářský vrtulník. Ten přistál na heliportu nad tunelem. Letečtí záchranáři pak transportovali do nemocnice jednoho z účastníků nehody.


 

Cvičení se kromě všech záchranných složek zúčastnili také vrcholní zástupci pražské policie, hasičů i záchranářů. Přítomen bylo také vedení pražského magistrátu, které cvičení zorganizovalo.

Související témata:
TN.cz