BOUŘKY JSOU ZPĚT! HROMY, BLESKY a přívalové deště míří na Moravu!

Silné bouřky zasáhnou Moravu ve čtvrtek a budou trvat až do pátečního rána. Během čtvrtka a noci na pátek se na východě území ojediněle vyskytnou přívalové srážky, které mohou vést k rozvodnění menších toků, varuje ve čtvrtek Český hydrometeorologický ústav na svých internetových stránkách.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


Silné bouřky na východě území způsobí střet zvlněné studené fronty s teplým vzduchem z jihu. Silné bouřky očekávají meteorologové ve čtvrtek v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:BLESK MÁLEM ZABIL MALÉHO CHLAPCE. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽV noci na pátek budou bouřky přecházet do trvalejšího deště, na severovýchodě území. Zejména v Beskydech může být déšť až vydatný. Nad územím Čech by mělo vládnout klidné počasí. Počasí na východě našeho území bude ovlivňovat zvlněná studená fronta.

PODÍVEJTE SE JAK VE STŘEDU PROBÍHALY BOUŘKY V PRAZE

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
PERNÁ NOC HASIČŮ: Kvůli bouřkám vyjížděli nejméně 300x


Bouřky, které způsobí přívalové deště, mohou vést k odtoku vody ze svahů a tím zatopit sklepy anebo rozvodnit jindy suchá koryta. Český hydrometeorologický ústav doporučuje, aby si lidé zajistili pevně okna a dveře a pevně upevnili volně položené předměty jako zahradní nábytek, slunečníky apod.

TAKLE VYPADÁ BOUŘKA V OPAVĚPro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax