PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Mráz -10 stupňů a sněhové přeháňky. Podívejte se, kolik napadne u vás! MAPY SNĚHU

Počasí - zima
Zdroj: Mediafax/ Meteopress
Zima se konečně vrací

Počasí konečně začíná vypadat opravdu jako v zimě. Začíná se ochlazovat, stále častěji se objevují sněhové srážky. Podívejte se, kolik sněhu napadne právě u vás na mapách s úhrny srážek.

Počasí minimálně do konce týdne přinese teploty pod nulou, sněžení a občas se místy může objevit i ledovka. Studená fronta k nám míří od severovýchodu a rozpadnout by se měla až v pátek. "Až do konce týdne se budeme setkávat se sněžením nebo sněhovými přeháňkami," říká meteoroložka Dagmar Honsová.

 

A v následujících dnech se dočkáme také dalšího sněhu. "V nížinách se budou čtyřiadvacetihodinové srážkové úhrny pohybovat od 1 do 5 centimetrů, na horách kolem 5 centimetrů. V sobotu se budou v horských oblastech tvořit sněhové jazyky," varuje meteoroložka Honsová.

 

Podívejte se v galerii na mapy srážkových úhrnů na pátek, sobotu a neděli:

 

GALERIE: Mapy srážek do konce týdne

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapa úhrnu srážek - leden 2014 - 3

 

Předpověď počasí ČHMÚ:

 

Čtvrtek: V noci bude zataženo až oblačno, místy slabé sněžení. Přes den očekávají meteorologové zataženo až oblačno. Místy bude slabě sněžit, večer v západní polovině Čech bude sněžení intenzivnější. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od -4 od 0 °C.

 

 

Pátek: Většinu dne bude zatažená obloha, na většině území bude z počátku dne sněžit, průběžně však bude ustávat. Teploty se budou pohybovat kolem nuly v rozmezí od 2 až +2 °C.
 

Podívejte se, jak to vypadalo po nadílce sněhu na našich silnicích a v dopravě:
 

 

Sobota: I v sobotu bude po většinu dne zatažená obloha, občas se vyskytnou sněhové přeháňky. Teploty opět klesnou pod nulu a budou se pohybovat mezi -4 až 0 °C, místy dokonce až -6 °C. V noci na sobotu meteorologové ovšem očekávají až -10 °C.


 

Neděle: Poslední den tohoto týdne bude podobný jako ty předchozí. Na většině území bude po většinu dne zatažená obloha, teploty se budou pohybovat pod nulou. Stejně jako v sobotu se může místy vyskytnout mráz až -6 °C, respektive -10 °C v noci.

 

Info

Zima se projeví i na účtech za energie. Zkontrolujte si, zda za ně neplatíte více, než musíte.

Kolik mohu ušetřit

 

ČTĚTE TAKÉ:

Anděl s ďáblem v těle Kerndlová: Takhle se vyválela ve sněhu!

Rytmus je mrtvý! Slovenský web zveřejnil fotografie brutální havárie

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hru