Týdenní předpověď počasí

Na Šumavě udeřily mrazy! O víkendu se vrátí tropy a bude 30 °C

Dívka na koni v řece
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Dnešní ráno bylo tím nejchladnějším z celého týdne. Od středy už ranní teploty citelně porostou. Odpolední maxima se přiblíží až ke 30 °C.

Noční mrazy udeřily v noci na pondělí v jihočeských mrazových kotlinách, ve stanici na Rokytské slati na Šumavě kleslo minimum na minus čtyři stupně Celsia.
 

Na stanici Horská Kvilda-Perla klesla rtuť teploměru na minus 3,9 stupně Celsia, na Kvildě na minus dva stupně. "Tato situace není v mrazových kotlinách Šumavy nijak neobvyklá, během srpna se s nočními mrazy v takových kotlinách setkáváme běžně," řekl Martin Modlitba z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.
 

Podobnou situaci lze podle meteorologů očekávat ještě v úterý ráno. "Noční teploty opět mohou ve vhodných lokalitách, tedy mrazových kotlinách, klesat také pod nulu, předpokládáme, že minima se budou pohybovat kolem minus dvou stupňů Celsia," dodal Modlitba.
 

V úterý nám den projasní sluníčko, oblačnost by měla být minimální. Ráno se objeví ojediněle mlhy. Na východě Moravy a Slezska meteorologové očekávají přechodně oblačno, na některých místech může zapršet. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní vystoupají na 21 až 25 °C. Bude vát slabý severozápadní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.
 


Ve středu se očekává taktéž velmi pěkné počasí. Jen po ránu mohou být ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C, nejvyšší denní 23 až 27 °C.
 

Čtvrtek bude ve znamení slunce a vysokých teplot. Pozor ale, odpoledne bude v Čechách od západu přibývat oblačnost a místy bude pršet. Ojediněle se očekávají i bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, nejvyšší denní 25 až 29 °C.
 

Pátek a víkend by se měl tentokrát výrazně vydařit. Počasí bude přímo na koupání. Obloha bez mráčku, jen ráno se mohou objevit mlhy. Během dne se mohou nárazově vytvořit letní bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C.
Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C, o víkendu až 30 °C!
 

fim tn.cz / Mediafax