obrazem pro dobrou věc

Prahou se prohnaly gorily. Pro Afriku vybraly rekordní částku

Více než pětistovka lidí vyrazila v sobotu ve 14:00 z Hradčanského náměstí na tradiční charitativní Běh pro gorily. Finanční výtěžek z akce byl letos rekordních 284 tisíc korun.

"Letos bylo startovní pole ještě větší než loni. Akce se zúčastnilo 528 běžců a díky nim můžeme přispět větší částkou než v minulém roce. Velmi rád konstatuji, že tento způsob pomoci na záchranu ohrožených goril nížinných v rovníkové Africe zajímá čím dál více Pražanů. Věřím, že příští ročník bude ještě úspěšnější," řekl náměstek primátora Ivan Kabický (ODS), který výtěžek z akce v cíli předal řediteli pražské zoo Miroslavu Bobkovi, a který se běhu osobně účastnil.

 

Běh pro gorily

1
/
12
Zdroj: Mediafax
Běh pro gorily - 5


Peníze poputují na podporu projektu Toulavý autobus. "Jeho cílem je vozit děti z pralesních oblastí do Limbe Wildlife Centre, kde absolvují vzdělávací program a setkají se s gorilou jinak než na talíři," upřesnil Bobek.


Šlo už o třetí ročník akce, které se vloni zúčastnilo 414 závodníků. Tehdy byl výtěžek ve výši 164 tisíc korun věnován zejména na výbavu strážců pralesa v kamerunské biosférické rezervaci Dja a na veterinární přístroje, materiál a techniku pro záchrannou stanici v Limbe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Gorilí láska: Podívejte se na video, ve kterém si gorila hraje s koťátkem!


Letos bylo účastníků, kteří zaplatili jako startovné 500 korun, ještě víc. Trať dlouhou 5,1 kilometrů přitom nemuseli jen proběhnout, ale například i projít s kočárkem či psem. Na památku všem zůstaly kromě sportovního zážitku a dobrého pocitu ještě gorilí masky, trička Nike, jednorázové vstupenky do fitness centra World Class a do Zoo Praha. Výherce běhu navíc získal originální jízdní kolo.


V Africe každoročně lidé snědí tisíce goril, přestože jsou tato zvířata ohroženým druhem. Běh pro gorily a podobné akce proto podporují především osvětu pro obyvatele pralesů.
 

anš tn.cz / Mediafax