Změna počasí

Bouřky lámaly stromy a zatopily sklepy. Teploty spadly o 10 stupňů

Téměř celou republiku zasáhl déšť a prudké ochlazení. Na mnoha místech republiky se navíc vyskytly silné bouřky.

V noci a ráno se Českem přehnaly silné lijáky, nejvíce zasáhly západní, střední, jižní Čechy a Vysočinu, postupně se pak přesouvaly dále na východ.


Bouřky zaměstnaly hasiče hlavě v Pardubickém kraji na ve středních Čechách. Především do severní části Středočeského kraje vyjížděli v úterý večer hasiči k popadaným stromům po větrných poryvech.

 

Kvůli spadlým stromům bylo neprůjezdných několik silnic.
 

Bouřky a krupobití v Česku řádily už včera. Odpolední bouřka, která v úterý zasáhla Pardubický kraj, lámala stromy, přívaly vody pak zaplavily na několika místech silnice a sklepy
 

Takto to vypadalo v úterý odpoledne v Pardubicích


 

Nejsilnější bouřky byly včera po desáté hodině večer podle na Šumpersku. Po celé republice se ojediněle objevovaly kroupy.
 

Máte nějakou fotku nebo video dnešních bouřek, pošlete nám to na zpravy@nova.cz.

 Meteorologové zároveň upozorňují, že ve středu a ve čtvrtek zasáhne východní polovinu území vydatnější déšť s úhrny ojediněle kolem 50 mm za 24 hodin.
 

Přívalové deště by mohly rozvodnit potoky a jindy suchá koryta, voda by mohla zatopit a podemlít silnice a železniční tratě. Lidé by měli kvůli silnému větru také zajistit okna, odstranit ze svých zahrad nábytek, slunečníky a zabezpečit skleníky.

 

 

Dnes čeká celou republiku prudké ochlazení. Zatímco ještě včera byly teploty i přes 30 stupňů, ode dneška se budou pohybovat už jen kolem 15 stupňů. Dlouhodobou předpověď najdete V TOMTO ČLÁNKU.

TN.cz