Na Karlovarsku našli pět mrtvých krajt, v lesích může být dalších pět

Pět mrtvých velkých hadů se našlo v průběhu posledních dvou týdnů v lese na Karlovarsku. Pravděpodobně šlo o krajty královské, které byly dlouhé kolem šesti metrů.

Do volné přírody je podle všeho vypustil nelegální obchodník se zvířaty. Celkem se takto zbavil deseti plazů. Lidé z okolí teď mají strach, že některý z hadů mohl přežít.

 

Podle odborníků se jednalo o exempláře 20 let starých krajt. První našli před čtrnácti dny mezi kládami dřevaři. Prý byla mrtvá několik dní. Další čtyři hadi se našli včera v noci. Už v rozkladu. Místo zajistila policie.

 

Lidé z vesnice se bojí toho, že se v lese schovávají živé krajty. I oblíbená houbařská místa zůstávají prázdná. Nikdo si do lesů v okolí Vykmanova netroufne.

 

 

"Zřejmě zahynuly z důvodu nedostatku potravy. Myslím si, že žádný ohrožení lidí ze strany teď hadů nehrozilo,“ tvrdí velitel městské policie v Ostrově Pavel Čekan.

 

Televizi Nova se ale podařilo zjistit, že člověk, který chtěl s plazy načerno obchodovat, pustil do volné přírody celkem deset krajt. Potvrdil nám to chovatel z nedalekého ekoncentra v Ostrově. Před měsícem ho kontaktoval jeden muž.

 

"Říkal, že má prostě tyhle hady jako do opatrovnictví a neví, co s nima má dělat. A jestli je nechci koupit. Já jsem řekl, že nemám zájem,“ popisuje chovatel hadů Jiří Stibor.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Policie teď po muži, který se hadů zbavil, pátrá. Dopustit se mohl trestného činu týrání zvířat tím, že porušil povinnosti spojené s chovem exotických hadů.

tn.cz / Mediafax