TORNÁDO na Moravě. Létaly střechy i stromy

Albrechticemi u Českého Těšína se v pátek večer prohnalo tornádo. Z domů létaly střechy. Město je bez proudu.

Vítr odnášel střechy domů. Vzduchem létaly i stromy. Poničené jsou i betonové sloupy elektrického vedení.


Tornádo bylo dokonce tak silné, že odneslo i přívěs od auta.


Prudké bouřky a přívalové deště s kroupami ochromily na mnoha místech v Moravskoslezském kraji dopravu. Kvůli popadaným stromům nejezdí vlaky na několika trasách, řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.


"Popadané stromy zablokovaly trasy mezi Ostravou - Hlavním nádražím a Ostravou střed, Vratimovem a Paskovem, Havířovem a Albrechticemi u Českého Těšína, částečně mezi Olomoucí a Krnovem, Hnojníkem a Českým Těšínem, Českým Těšínem, Chotěbuzí a Loukama nad Olší," uvedl Kubala. Moravskoslezký kraj je tak z celého Česka nejvíce postiženou oblastí.


Také moravskoslezští hasiči jsou v terénu. "V této chvíli máme otevřených devadesát případů, celkové číslo, kolik zásahů budeme muset absolvovat kvůli přívalovému dešti, který se přehnal nad Moravskoslezským krajem, zatím neznám," řekl před odmou večer mluvčí hasičů Petr Faster.


Podle něj je asi nejvíce popadaných stromů na komunikacích na Ostravsku, na Novojičínsku hasiči odčerpávají vodu z několika zatopených sklepů. Na několika místech bouřky poškodily střechy stromů. Žádná zranění hlášena nejsou.

Bouřky a silný vítr pustošily snad celé Česko. Nejvíce počasí potrápilo železniční dopravu. Kvůli popadaným stromům na železnici některé vlaky nejezdily. Více ZDE.

Jeden vlak dokonce po nárazu do spadlého stromu začal hořet. Podrobnosti TADY.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

gib s přispěním Evy Myšíkové TN.cz