NA ŠUMAVĚ UŽ JDE O ŽIVOT: Odpůrcům kácení rozbíjejí auta. POŠKODILI JIM I BRZDY!

aktivisté brání kácení na šumavě
Zdroj: Mediafax
Ekologickým aktivistům, kteří se snaží zabránit kácení stromů na Šumavě, kdosi poškodil auta. Záležitost už vyšetřuje policie. Ilustrační foto

I v neděli pokračuje na Šumavě už šestnáctý den blokáda lokality Na Ztraceném, kde správa parku kácí stromy napadené kůrovcem. Policie řeší dva případy poškození aut aktivistů, řekl agentuře Mediafax mluvčí blokády Vratislav Vozník.

Situace mezi místními obyvateli a odpůrci blokády a ekologickými aktivisty se během víkendu přiostřila, policie řeší dva případy poškození aut aktivistů. "První případ se stal na Kvildě, kde byl Jaromír Bláha z Hnutí Duha. Když chtěl odjet, zjistil, že mu kdosi rozbil okno u auta a do výfuku nastříkal montážní pěnu," řekl Vozník.


"Poškození auta evidujeme, případ řeší hornovltavičtí policisté," potvrdila informaci mluvčí policie Martina Joklová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŽÁDNÉ KÁCENÍ! Na Šumavě je u loupání kůry 37 aktivistů

 


Druhý incident se odehrál v okolí Filipovy Huti, osady u Modravy nedaleko lokality Na Ztraceném. "Když jsme v sobotu chtěli dvěma auty odjet, pronásledoval nás nejprve tmavý sedan. Když jsme zastavili, ujel. Pak jsme zjistili, že jednomu z aut selhávají brzdy. V servisu nám řekli, že někdo s brzdami manipuloval, vypustil část brzdové kapaliny a zavzdušnil systém," vysvětlil Vozník.


"Vše nám oznámil poškozený majitel auta v neděli ráno, policie případ vyšetřuje," uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.


V lokalitě se v neděli dopoledne nekácí. "Policie dění Na Ztraceném a v okolí monitoruje, zatím se nekácí," dodala Ladmanová. "Máme v terénu 24 lidí, ti lokalitu pročesávají. Další aktivisté jsou připraveni v blízkém okolí, kdyby bylo třeba, připojí se k lidem Na Ztraceném," doplnil Vozník.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax/tn.cz