Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

strach v libině

U Šumperka se opět sjíždí motorkářské gangy, před rokem tam zemřel člověk

Policisté od včerejšího večera hlídkují v Libině na Šumpersku. Důvod je jasný - do vsi se začali sjíždět motorkáři. Jde přitom o stejné místo, kde před třemi měsíci došlo k bitce dvou motorkářských gangů, při níž zemřel jeden cizinec.

Svou základnu má v Libině nechvalně známý gang Outlaws - tedy psanci a ti se sem také na víkend zřejmě začali sjíždět. Nedaleko jejich klubovny stojí v obou směrech policejní hlídky. Kontrolují všechna auta, které tudy projíždějí. I my jsme dnes byli lustrováni, policisté si vyžádali doklady, které ověřovali v celostátním systému a zaznamenali si nás jako cizí návštěvníky vesnice.

 

Za jedním z místních plotů byl před 3 měsíci zavražděn člen motorkářského gangu Hells Angels. A včera se sem opět začali sjíždět motorkáři. Místní mají obavy a policie pohotovost. Ve vsi mají strach z vyřizování účtů mezi Outlaws a Hells Angels a po minulé krvavé bitce nechtěli policisté nic podcenit. 6. října se jindy poklidná Libina změnila v bojiště.

 

Kolem silnice se povalovaly rozlámané baseballové pálky a další zbraně, kteří si drsní hoši z Hells Angels přivezli, aby si udrželi své území. "Policie stále na tomto případu pracuje. Jsou zpracovávány stopy a znalecké posudky. Zatím žádný posun k dopadení pachatele nemáme," říká mluvčí policie Marta Vlachová. Jak se bude situace na místě vyvíjet, budeme sledovat.

Tomáš Indrei tn.cz / hru