Na Svratce budou odstřelovat bariéru z ledových ker! Hrozí totiž záplavy

Povodí Moravy plánuje v dopoledních hodinách odstřel ledových ker ve Svratce v Tišnově a v obci Březina u Tišnova. V Jihomoravském kraji jsou i v neděli stále zvednuté hladiny řek.

O odstřelu začalo Povodí Moravy uvažovat už v sobotu večer a v neděli ráno informaci agentuře Mediafax potvrdilo. "K odstřelu skutečně s největší pravděpodobností dojde. Momentálně k místu míří pyrotechnici a předpokládáme, že samotný odstřel se uskuteční v době od devíti do desíti hodin dopoledne," informovala mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.
 

Povodí Moravy podle ní aktuálně řeší jen to, zda se bude odstřelovat na jednom či dvou místech. "Uvažujeme o Březině a Tišnově. V Tišnově by se kry odstřelovaly v ulici Mlýnská," doplnila Slámová.
 

Zvýšená hladina Svratky je také ve Veverské Bítýšce. Až do sobotní 22. hodiny zde platil druhý stupeň povodňové aktivity, v neděli ráno klesla hladina na 191 centimetrů, což je jeden centimetr nad hranicí prvního stupně.

ČTĚTE TAKÉ:
V řadě krajů hrozí povodně! Hladiny řek rychle stoupají. INTERAKTIVNÍ MAPA NEBEZPEČÍ

 

V prvním stupni je i Křetínka. Hladina je v neděli ráno na 62 centimetrech, přičemž I. stupeň začíná na tomto toku na 55 centimetrech.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / gar