U Černošic shořel vagon vlaku. Bylo v něm 40 cestujících

Vlak začal hořet na nádraží v Černošicích - Mokropsech u Prahy. Cestující stihli před plameny utéct.

Pantograf přijel do stanice Černošice-Mokropsy navečer. Už při příjezdu se z jednoho vagonu začalo kouřit.

 

 

Cestující stihli před plameny utéct, vagon zcela vyhořel. "Hasiči vyjížděli k požáru na železniční stanici Černošice - Mokropsy krátce po půl sedmé navečer. Při příjezdu na místo už hořel vagon celý," řekla mluvčí.

 

Na místo vyrazili profesionální hasiči z Řevnic i z Prahy, jednotka dobrovolných hasičů z nedaleké stanice a drážní hasiči. Podle informací policejní mluvčí Štěpánky Zatloukalové byli ve vagonu tři cestující, v celém vlaku kolem čtyřiceti lidí. Nikdo nebyl zraněn. "Podle předběžných odhadů požár způsobil škodu kolem milionu korun," doplnila.


Podle informací z místa ošetřovali záchranáři jednoho z hasičů. "Udělalo se mu nevolno z vyčerpání. Po ošetření byl propuštěn do domácího léčení," řekl vyšetřovatel hasičů Jakub Štross.

 

Dráhy musely kvůli požáru soupravy zcela přerušit provoz na trati mezi Prahou a Berounem v úseku Dobřichovice - Praha-Radotín. Rychlíky byly odkloněny z nádraží Praha-Smíchov do Berouna přes Rudnou u Prahy. Místo osobních vlaků dráhy nasadily v úseku Řevnice - Praha Smíchov náhradní autobusovou dopravu. Autobus přijel i pro čtyři desítky cestujících, kteří museli vystoupit z hořícího vlaku.
 

tn.cz / Mediafax