naprší až 40 mm

Na východní Čechy a Moravu se ženou silné bouřky! Hrozí i kroupy

Bouřka na Chomutovsku
Zdroj: zpravy@nova.cz
Téma:

Na Česko se řítí další vlna silných bouřek. Nejvíce postihnou východní Čechy, Vysočinu a Moravu! Podle meteorologů hrozí, že se výjimečně objeví i kroupy.

Český meteorologický ústav vydal varování před silnými bouřkami. Ta platí od zítřka (středy) od 10 hodin do čtvrteční 3. hodiny ranní. "Ve středu bude přes Čechy postupovat zvolna k jihovýchodu studená fronta. Na ní se během dne vytvoří vlna, která bude postupovat přes Moravu a Slezsko k severovýchodu," uvádí meteorologové.
 

Ve středu se budou podle ČHMÚ místy vyskytovat bouřky, které ojediněle budou doprovázeny intenzivními srážkami s úhrny kolem 40 mm, nárazy větru až 20 m/s (70 km/h) a výjímečně i kroupami. Ve středu večer a v noci ze středy na čtvrtek v horských oblastech na severu a severovýchodě republiky budou srážky místy přecházet i v trvalejší. V těchto oblastech nelze vyloučit zvýšení hladin vodních toků s krátkodobým dosažením 1.SPA, zejména na menších tocích.
 

Předpověď počasí na nejbližší dny podle ČHMÚ:

Středa

Bude zataženo až oblačno, od severozápadu na většině území přeháňky nebo déšť. Ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku polojasno a srážky až později během dne. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 17 až 21 °C, na Moravě a ve Slezsku 20 až 24 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní.
 

Čtvrtek
 

Ve čtvrtek meteorologové očekávají zataženo až oblačno, déšť, v západní polovině území srážky místy. Během dne od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Čerstvý severozápadní až severní vítr 4 až 8 m/s, bude večer slábnout.
 


Pátek

 

Ráno bude polojasno, ojediněle mlhy. Během dne oblačno a později večer na západě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
 

Sobota
 

V sobotu bude polojasno. Během dne přibývání oblačnosti a později místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
 

Související témata:
TN.cz / hmr