Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dřela jako kůň

Takhle vypadá Nagyová po měsíci v base! Dlouhé vlasy a stesk po Nečasovi, ten nedorazil

U Obvodního soudu pro Prahu 1 vypovídala někdejší nejbližší spolupracovnice expremiéra Petra Nečase a jeho milenka Jana Nagyová. Soudkyně ji vyslýchá kvůli loňskému zveřejnění jejích odměn.

Výslech Nagyové trval zhruba čtvrt hodiny. Řekla, že od záležitosti uběhlo hodně času a že si nepamatuje, jaké částky v daných měsících brala. Nedokáže tedy říci, zda soudem předložené výplatní pásky odpovídají skutečnosti.


Nežádá prý žádnou finanční kompenzaci. Oznamovatelem trestného činu prý nebyla ona, ale úřad vlády, dodala. K soudu měl dorazit jako svědek Petr Nečas, omluvil se ale z rodinných důvodů.


GALERIE: Jana Nagyová u soudu

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Jana Nagyová u soudu


Nagyová má dlouhé blond vlnité vlasy a je od hlavy až k patě oblečena v černém oblečení. Možná tím chce vyjádřit, že se jí po expremiérovi stýská. Nečas minulý týden přiznal, že s ní má pevný vztah a počítá s ním i do budoucna. Otázkou je, jestli se ovšem vztahu dočká, protože Nagyové hrozí až pět let za mřížemi kvůli zneužití vojenské rozvědky a podplácení.

 

Nagyová působila velmi sklesle. Třásly se jí ruce a evidentně ve vazbě zchřadla a zhubnula. "V této době prostě prožívám nějakou jinou situaci, náročnou fyzicky i psychicky," vysvětlila. V průběhu výslechu tuto větu ještě dvakrát zopakovala.


Nagyová jako oběť?
 

Obžaloba viní ze zveřejnění odměn, a tedy z neoprávněného nakládání s osobními údaji, člena správní rady protikorupčního fondu Karla Randáka a někdejší zaměstnankyni úřadu vlády Lenku Pikorovou.


Závažným způsobem prý zasáhli do soukromí a osobního života Nagyové a výrazně zhoršili její pověst. Randák vinu odmítá. Nagyovou přivezla eskorta z ostravské vazby, kde je kvůli obvinění z podplacení trojice poslanců ODS a z nezákonného sledování Nečasovy manželky.


Podle zveřejněných informací měla Nagyová jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády základní plat kolem 30 tisíc korun, mzda se jí ale několikanásobně zvýšila díky odměnám. Například jeden měsíc měla na výplatní pásce celkem 273 tisíc korun hrubého, tedy zhruba 190 tisíc korun čistého.


Žalobci tvrdí, že Pikorová, která pracovala jako asistentka Nagyové a mimo jiné přebírala její výplatní pásky, dala v roce 2011 dvě z těchto pásek Randákovi za účelem jejich zveřejnění v médiích. Randák prý dokumenty předal internetovému deníku Insider, který je loni v lednu zveřejnil. 

Dalším svědkem by vedle Nagyové mohl být i expremiér Nečas, Randákův obhájce však již dříve uvedl, že na jeho výslechu u soudu netrvá.

 

Podívejte se na videu, jak Jana Nagyová vypovídala u soudu:


 

ČTĚTE TAKÉ:
Nagyová se cítí špatně. Věří, že se vše vysvětlí

Kauza Nagyová: Co všechno jsou milenky ochotné udělat, aby ho donutily k rozvodu?

Proč muži jako premiér opouštějí ženy? Nevybouřili se v mládí?

tn.cz / ČTK / hmr