Exprezident na lyžích

Najděte 10 rozdílů! Klaus vyrazil po roce na lyže! Prozradil, proč nenosí helmu

Václav Klaus lyžuje na Monínci
Zdroj: Jakub Deml
Téma:

Exprezident Václav Klaus je vášnivým lyžařem a podobně jako před rokem si vyrazil zalyžovat na středočeský Monínec. Když srovnáte fotky z loňska s těmi letošními, skoro žádné rozdíly nenajdete.

Lyže, lyžáky a hůlky značky Head, čepice, bunda, rukavice a kalhoty luxusní značky Bogner. Takto už tradičně vyráží na lyže exprezident Václav Klaus. I letos si zajel zalyžovat na středočeský Monínec. Úplně se stejným vybavením lyžoval na Monínci Klaus i vloni. Jediné, co od té doby změnil, jsou lyžařské brýle. Zatímco loni měl černo-bílé značky Scott, letos měl bílé značky Carrera. Najdete vy ještě nějaký rozdíl?
 

Klaus se na Monínci před objektivy novinářů objevil takřka po roce, loni kroutil obloučky 17. ledna. "Monínec propaguju, je to středočeský skoroledovec a já myslím, že je dobře, že to tady máme," uvedl exprezident při rozhovoru s novináři.
 


 

Václav Klaus už tradičně vyráží na lyže oděn do luxusní německé značky Bogner. Toto oblečení je oblíbené zejména v Rusku a lyžuje v něm například i ruský prezident Vladimir Putin. Pokud byste se i vy chtěli obléknout do oblečení této značky, museli byste si pořádně připlatit. Bundy pod 30 tisíc byste jen těžko hledali, těsně nad touto hranicí se pohybují jen levnější kousky, ty nejdražší jsou i třikrát až čtyřikrát dražší!
 

GALERIE: Klaus lyžuje na Monínci v roce 2014

1
/
29
Zdroj: Jakub Deml
Exprezident Klaus lyžuje na Monínci - 29

 

Exprezident si ve čtvrtek na Monínci zalyžoval například s hudebníkem Ondřejem Hejmou. Ten na rozdíl od Klause nepohrdl lyžařskou helmou, ke které má Klaus dlouhodobý odpor. "Už lyžuju málem sedm desetiletí a ještě jsem helmu nepotřeboval, tak já věřím, že už to do konce života bez té helmy doklepu. Jestli mě to soudruzi v Evropské unii nepřikážou a nebude u sjezdovek stát nějaká helmová policie, tak já tu helmu na sebe nevezmu," obhajoval se Klaus.
 


Klaus je vášnivý lyžař, jak sám prozradil, lyžuje sedm desítek let, letos brázdil sjezdovky šestkrát, lákalo ho to ale někdy přesedlat na snowboard? "Konzervativní člověk nemá dělat nekonzervativní věci. Já jsem spokojený s lyžema," prohlásil jednoznačně Klaus. "Jestli je snowboard levicový nebo pravicový, to je druhá věc. Když se to umí, tak se to umí," řekl také.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ornella míří vysoko: V objetí s prezidentem Klausem!

Landa zuří kvůli amnestii: Na Vyšehradě rolnil Klausovi a zlodějům

Související témata:
gar tn.cz / hmr