Náhlá smrt

Náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek (†31) se zabil při sjíždění řeky

Jakub Kulíšek zemřel. Nešťastná událost se stala včera při sportování v Rakousku. Bylo mu pouhých 31 let.

"Jakub byl spolehlivý a pracovitý manažer. Měl před sebou velkou kariéru. Vážil jsem si ho a jeho odchod je při nás všechny lidskou ztrátou. Byl to rovný chlap,“ uvádí ministr životního prostředí Tomáš Chalupa na stránkách ministerstva.
 

"Smutná událost se stala včera v Rakousku při sjíždění řeky, " řekl TN.cz vedoucí tiskového oddělení MŽP Matyáš Vitík. Zároveň dodává, že s ohledem na rodinu nebude sdělovat další podrobnosti.
 

Jakub Kulíšek na ministerstvu zastával funkci prvního náměstka ministra životního prostředí. Byl zodpovědný za ekonomiku a politiku životního prostředí. Do této funkce byl jmenován 21. září 2011, kde vystřídal Rut Bízkovou.
 

Kulíšek pocházel z Přerova, vystudoval Vysokou školu Evropského polytechnického institutu, poté vystudoval Vysokou školu sociální a správní, kde získal titul Ing. v oboru řízení podniku a podnikové finance. Byl členem ODS.
 

Před nástupem do funkce náměstka pracoval na Ministerstvu průmyslu a obchodu v pozici poradce ministra pro oblast strukturálních fondů a politiky hospodářské a sociální soudružnosti EU.

 

tn.cz / juz