Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

NEBEZPEČÍ NA DĚTSKÝCH HŘIŠTÍCH! Více než třetina NEPROŠLA kontrolou bezpečnosti!

Dětské hřiště
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

Kontrolou České obchodní inspekce (ČOI) neprošlo 38 procent dětských hřišť, většinou nebyla splněná bezpečnostní kritéria, uvedla ČOI v pátek na svém webu. Kontroly se zaměřily zejména na houpačky, kolotoče, nebo prolézačky, na kterých se mohou děti zranit.

Inspektoři od letošního dubna do června zkontrolovali 95 hřišť a problémy zjistili ve 25 případech. Nejčastěji zjištěnými nedostatky byly nevyhovující výška bariér, ostré hrany a hroty, nevyhovující vzdálenost mezi sedadly nebo neposouzení shody výrobku s technickými předpisy.

ČTĚTE TAKÉ:
OBRAZEM: Velký pavouk byl na dětském hřišti v Praze


ČOI v osmi případech uložila zákaz používání výrobků na dětských hřištích. Ve 12 případech uloženo odstranění zjištěných nedostatků, v sedmi případech byl nedostatek odstraněn na místě. Pokutu ve výši 2500 korun udělila inspekce ve dvou případech.

Nejvíce porušení povinností objevila kontrola ve Středočeském kraji a v Praze, kde kontrolou neprošlo 12 hřišť. V Jihočeském kraji a na Vysočině neprošla kontrolou čtyři hřiště. Stejný počet závadných hřišť našla v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Tři, která nesplňovala bezpečností kritéria, ČOI objevila v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Jedno bylo v Plzeňském a Karlovarském kraji a také jedno v Jihomoravském a Zlínském.

ČTĚTE TAKÉ:
HRŮZA na dětských hřištích. Našli tam 17 injekcí narkomanů!


Inspekce upozorňuje, že za bezpečnost dětí nesou stále největší odpovědnost především rodiče. Doporučuje proto při návštěvě neznámého hřiště prohlédnout zařízení a herní prvky, na něž děti pouští.

tn.cz / Mediafax