Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Složitá záchrana

Nebezpečné povolání: Botanička se při práci zřítila ze čtyřmetrové skály

Vrtulník
Zdroj: Mediafax

Je to práce, ve které jde o život? Vypadá to tak, mladá botanička ze Žďárska se při zkoumání rostlin zřítila ze čtyřmetrové skály a se středně těžkými zraněními skončila v nemocnici.

Žena byla pracovnicí Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Ta včera prováděla botanický výzkum v lokalitě Čtyři palice u Křižánek na Žďársku. Mladá botanička zřejmě při zkoumání rostlin špatně došlápla a zřítila se ze čtyřmetrové skály.
 

Po dopadu se ještě skutálelo ze svahu o několik metrů níž. Při pádu utrpěla středně těžké zranění. Vrtulníkem ji záchranáři transportovali do brněnské nemocnice. Podle nejnovějších informací je mimo ohrožení života, při vědomí a její stav je stabilizovaný.
 

Celá záchranná akce ale byla ve Žďárských vrších komplikovaná, protože mladá botanička byla ve velmi špatně přístupném terénu. Hasiči k ní museli dokonce dojít asi kilometr pěšky.
 

"Kvůli nepřístupnému terénu museli hasiči odstavit vozidla zhruba jeden kilometr od místa zásahu a zbytek cesty dojít pěšky,“ přiblížila mluvčí hasičů z Vysočiny Petra Musilová.
 


"Společně se zdravotníky poskytli ženě lékařskou pomoc a následně ji přenesli na vakuových nosítkách zpět zhruba kilometr k sanitnímu vozu. Sanitka zraněnou ženu převezla na louku nedaleko obce Milovy, kde již byl vrtulník,“ dodala.
 

s přispěním Dušana Vrbeckého tn.cz / hmr