Žák zraněný při zorbingu stále v nemocnici. Pochybil asi organizátor

Školní výlet třídy z Nového Jičína se stal osudným učiteli, který vyrazil se žáky na zorbing. Jeho žena se po tragédii zhroutila.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek kolem jedné hodiny odpoledne v rekreačním zařízení Kyčera v Košářiskách u Třince. Sedmačtyřicetiletý učitel s jedním ze svých studentů vlezl do zorbu a vydal se na dráhu.

 

Ochranná síť v cíli ale kouli neudržela, povolila a zorb se kutálel ještě dalších 200 metrů. Učitel "jízdu" nepřežil, žák se těžce zranil a skončil v ostravské fakultní nemocnici.

 

Podle informací TV Nova se na tomto svahu nikdy dřív nezorbovalo. Před osudovou "jízdou" organizátoři nejdřív spustili ze svahu prázdnou kouli a zkoušeli, zda ji síť zachytí. Prázdný zorb zábrana udržela, už při první "ostré" jízdě ale selhala.

 

Policisté kvůli tomu podezřívají organizátora, firmu Lundi Adventures z Vendryně, pro ublížení na zdraví. "Obviněn nebyl dosud nikdo, ale předpokládáme, že obvinění padne v nejbližší době. Případ se stále vyšetřuje,“ uvedl v pátek policejní mluvčí Ivan Žurovec.


Viníkovi hrozí až pět let vězení. Internetové stránky Lundi Adventures jsou v tuto chvíli nedostupné, díky archivu google jsou ale stále veřejné kontakty na pracovníky firmy.

 

"Oba se dál kutáleli z prudkého svahu. Po zhruba dvou stech metrech narazili do stromu,“ uvedl mluvčí policie Ivan Žurovec. Těsně před úrovní lesa je terénní nerovnost vymrštila do výšky, takže se zorb nabodl na suchou větev stromu asi ve třímetrové výšce. Chlapec i učitel poté ze zorbu vypadli.

 

"Učitel v době příjezdu záchranářů již nejevil známky života. Posádky zahájily neodkladnou resuscitaci, ve které pokračovaly po dobu asi čtyřiceti minut, popsal mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

 

Zranění hlavy a pánve ovšem byla tak těžká, že je nemohl přežít. Chlapce s poraněním hlavy, horní končetiny a zřejmě i hrudníku odvezl vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. "Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval," dodal Humpl.

 

Po neštěstí vzniklo v Novém Jičíně u školy, odkud děti vyrazily na výlet, pietní místo. Manželka zemřelého učitele se zhroutila.

 

Podívejte se na reportáž zevnitř zorbingové koule.

kap s přispěním Evy Myšíkové TN.cz