Rozvod premiéra

Nečasovy problémy: Soud mu nařídil platit obří alimenty, má hypotéku a přišel o plat premiéra

Nečas_rozvod
Zdroj: isifa.com

Rozvod nebude pro premiéra v demisi Petra Nečase levnou záležitostí. Ve čtvrtek totiž soud rozhodl o výši alimentů, které bude platit na své dvě nezletilé dcery Terezu (17) a Marii (10). A není to zrovna málo. Alimenty odstupujícího předsedu vlády totiž vyjdou na 42 tisíc korun měsíčně.

Rozvádějící se manželé Nečasovi se už předem dohodli, že jejich dcery zůstanou v péči matky a otec se bude na jejich výchově podílet. K soudu, který rozhodoval o výši alimentů, se nikdo z nich nedostavil a zastupovali je jen jejich právníci. Na dceru Terezu tak bude muset Nečas platit 22 tisíc korun měsíčně a na Marii dalších 20 tisíc korun. Informaci přinesl páteční deník Blesk.

 

A pro Nečase to bude pořádná finanční zátěž. Jako premiér sice pobíral necelých 170 tisíc korun měsíčně, po demisi způsobené kauzou kolem šéfky jeho kabinetu a údajné milenky Jany Nagyové však bude dále působit jen jak obyčejný poslanec. A plat se mu tak radikálně sníží na přibližně 56 tisíc korun.

 

A vzhledem k tomu, že součástí dohody rozvádějících se manželů je i to, že jeho ženě Radce zůstanou jejich úspory i většina peněz z prodeje bytu, a také že se odstupující premiér zavázal nadále splácet hypotéku, příliš mu na živobytí nezbude. A to ani, pokud zcela vyčerpá přibližně třicetitisícové poslanecké náhrady, které se do platu nepočítají.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč muži jako premiér opouštějí ženy? Nevybouřili se v mládí?

Kauza Nagyová: Co všechno jsou milenky ochotné udělat, aby ho donutily k rozvodu?

Kalousek bude čelit trestnímu oznámení.Víte, kdo ho na něj podává?
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mrk