ustojí to?

Nečas promluvil: O rezignaci neuvažuji! Jana Nagyová má moji plnou důvěru

Premiér Petr Nečas vystoupil před novináři se svým komentářem k čtvrteční razii, při které byla zadržena řada osob včetně exposlanců a bývalých mocných mužů ODS Ivana Fuksy a Petra Tluchoře a šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové. Uvedl, že se ničeho nedopustil a o rezignaci proto neuvažuje.

Předseda vlády Petr Nečas nehodlá kvůli policejní razii, která zadržela i některé jeho spolupracovníky a spolustraníky, zatím rezignovat nebude. "Nedopustil jsem se čehokoliv nepoctivého a nemám důvod uvažovat o rezignaci," prohlásil Nečas na tiskové konferenci.

 

Premiér tak nyní bude žádat policii, aby mu svůj zásah objasnila. On sám totiž údajně nemá žádné informace, že by se někdo ze zadržených dopustil trestné činnosti. Trochu však přiblížil noční dení na Úřadu vlády.

 

"Zásah na Úřadu vlády nemá podle mých informací žádnou souvislost s aktivitami orgánů činných v trestním řízení na pražském magistrátu nebo u dalších institucí. Zadržení pracovníků Úřadu vlády má mít souvislost s údajnou komunikací s vojenským zpravodajstvím a odstoupením tří poslanců ODS na podzim roku 2012," uvedl premiér.

 

 

Své blízké spolupracovnici a předsedkyni svého kabinetu Janě Nagyové však vyjádřil podporu. "K zadržení paní vrchní ředitelky Jany Nagyové mám jen ten komentář, že má důvěra k ní nepoklesla a nemám důvod se domnívat, že se dopustila jakýchkoli nezákonností," dodal. Sdílnější by Petr Nečas mohl být v pátek ráno, kdy by měl vystoupit na zasedání Poslanecké sněmovny.

 

Premiér se přitom ukázal na veřejnost až o mnoho hodin poté, co o policejní razii informovala média. Spekulovalo se také o tom, zda neskončil v nemocnici. Kde se nachází, nevěděli v průběhu dne ani jeho kolegové z Poslanecké sněmovny. Sám premiér nebral telefony.
 

tn.cz / mrk