Nečasově vládě důvěřuje 42 procent Čechů. Prezident je na tom lépe

Vládě Petra Nečase důvěřuje 42 procent občanů ČR - ilustrační foto.

Vládě premiéra Petra Nečase (ODS) důvěřuje 42 procent obyvatel Česka.

Anketa

Důvěřujete vládě premiéra Petra Nečase?

Hlasovalo 1976 lidí.
Největší důvěře se ale těší prezident Václav Klaus, tomu věří 72 procent lidí, uvádí to ve středu zveřejněný průzkum CVVM.

 

Vládě častěji důvěřovali zejména lidé ve věku 30 až 44 let, dotázaní s deklarovanou dobrou životní úrovní, ekonomicky aktivní a vysokoškoláci. Nadprůměrné důvěře se vláda těší mezi přívrženci všech koaličních stran (ODS, TOP 09 a VV), naopak u potenciálních voličů levice (KSČM a ČSSD) je její podpora výrazně nižší.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Prezidentovi častěji projevili důvěru oslovení s dobrou životní úrovní a potenciální voliči ODS (méně často pak především sympatizanti KSČM).

 

ČTĚTE TAKÉ:

Berlusconiho vláda má nejnižší důvěru od počátku roku

Evropané ztrácejí důvěru v EU. Plusem je pro menšinu lidí

 

Důvěru Poslanecké sněmovně vyslovila bezmála třetina dotázaných (30 procent), Senátu pak přesně čtvrtina respondentů (25 procent). Zatímco důvěryhodnost Senátu mírně stoupla, a to o čtyři procentní body, u nově složené dolní komory parlamentu došlo oproti předvolebnímu šetření k výraznému nárůstu důvěry občanů o 12 procentních bodů.

 

Poslanecké sněmovně i Senátu častěji důvěřují lidé s dobrou životní úrovní, ekonomicky aktivní, dotázaní s vysokoškolským vzděláním a přívrženci ODS, TOP 09 i VV. Vyšší kritičnost byla zaznamenána u lidí s deklarovanou špatnou životní úrovní a mezi sympatizanty KSČM a ČSSD.

 

O něco vyšší důvěrou v porovnání s minulým výzkumem disponují také místní reprezentace: krajským zastupitelstvům vyjádřily důvěru více než dvě pětiny respondentů (43 procent), necelé tři pětiny (58 procent) důvěřují svému obecnímu zastupitelstvu.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax