zajímavé nabídky

Chcete si koupit nádraží? Dráhy se zbavují majetku. Podívejte se!

Prodej majetku Českých drah - 2
Zdroj: České dráhy
Nádraží v Třebčíně - chcete ho?

Celé nádraží i s kanceláří výpravčího a čekárnou nabízejí zájemcům ke koupi České dráhy. A to není všechno. Koupit si od nich můžete celé bytové domy, parkoviště nebo třeba vodárenskou věž.

Nádraží ve stanici Třebčín na Olomoucku je asi nejkurioznější nemovitost, kterou dráhy nabízejí k prodeji. Budovu koupíte i s pozemkem. V jejím horním patře je byt 2+1 (momentálně obsazený nájemcem), v přízemí pak nebytové prostory, které nový majitel může pronajmout. Dráhy mají jednu podmínku – nádraží je funkční a v provozu, takže musí zůstat zachovaná čekárna a také kancelář výpravčího. Bez velké nadsázky se tak nový majitel stane pánem nádraží Třebčín.
 

 

Nemáte-li zrovna tak vysoké ambice, můžete se stát alespoň pánem vodárenské věže. Dráhy nabízejí k prodeji hned dvě. Jednu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku, druhou v Pacově na Pelhřimovsku. Ani jedna se už ke svému původnímu účelu nepoužívá a je možné je přestavět na skladiště, prostory k podnikání nebo bydlení. Na snímku vodárny ve Veselí je ostatně patrné, že k podobnou přestavbou už prošla. I v minulosti navíc dráhy odprodávaly vodárny přímo přestavěné k bydlení.
 


 

V aktuální nabídce nemovitostí pochopitelně najdete i mnoho volných skladů a průmyslových budov. Nechybějí ani pozemky anebo například parkoviště připravené pro podnikatelský záměr. Dráhy na svém webu s nabídkou majetku k prodeji (najdete ZDE) rovnou navrhují "zpevněnou plochu před výpravní budovou v žst. Majdalena vhodnou k vybudování placeného parkoviště".
 


 

Zdaleka největší zájem by ale mohly vzbudit rodinné nebo bytové domy v nabídce. Například v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku je k mání veliký bytový dům dokonce se čtyřmi byty za cenu (1 620 000 Kč), za kterou leckde nepořídíte ani garsonku. Ještě níž jdou ceny u některých drážních domků. My jsme do galerie vybrali jeden z nejlevnějších – za pouhých 74 tisíc korun.
 

 

Další byty či domy se neprodávají za stanovenou cenu, ale nabízejí se ve veřejné (dobrovolné) dražbě. Prohlédněte si vložené galerie s ukázkou některých nabízených domů, bytů či nádraží…

 

KALKULAČKA PŮJČEK A HYPOTÉK. ONLINE ZDE.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pořiďte si vlastní tank nebo bojový vrtulník, v Česku stačí kliknout myší

tn.cz / gar