Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.4. 2013 18:48
nulová hygiena

Zděšení inspektoři našli v Penny Marketu myší hovínka. Ihned obchod uzavřeli

Zdroj: TV Nova

Pokud bydlíte v Karlových Varech, pozor na místní Penny Market! Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce tam objevili myší trus a zjistili, že si hlodavci pochutnávali i na potravinách. Kvůli tomu supermarket uzavřeli.

Když inspektoři včera přišli na kontrolu do Penny Marketu v ulici Stará Kysibelská, asi se nestačili divit. V prodejně objevili myší trus a ohlodané potraviny.
 

Podívejte se na fotografie z karlovarského Penny Marketu:

14

Myší trus v karlovarském Penny Marketu

Zdroj: SZPI

Myší trus v karlovarském Penny Marketu - 1

Hodnocení:


Kvůli špatným hygienickým podmínkám, které nezaručovaly zdravotní nezávadnost prodávaných potravin, kontroloři okamžitě supermarket uzavřeli. Zároveň firmě nařídili, aby stáhla všechny výrobky, s nimiž hlodavci přišli do kontaktu.
 

Karlovarská prodejna byla uzavřena pouhý den. Firma totiž zajistila deratizaci a postarala se o to, aby supermarket odpovídal hygienickým předpisům.
 


"Uložená opatření prodejce splnil a při opakované kontrole byl dnes zákaz uvolněn," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
 

Myší trus nicméně Penny Marketu určitě nové zákazníky nepřinese. Inspekce navíc s firmou zahájila správní řízení o uložení pokuty.

 

ČTĚTE TAKÉ

Jak poznat dobrý párek, když etikety lžou?

tn.cz / zdg