Česko znovu zasypal sníh. PODÍVEJTE SE, kde komplikuje dopravu

Kamiony v kopci
Zdroj: Dušan Vrbecký
Ilustrační foto

Do České republiky se znovu vrátily mrazy a sníh. V horských oblastech klesla teplota v noci až téměř na -12 stupňů Celsia. V některých krajích na silnice vyjely znovu posypové vozy.

Meteorologové ráno naměřili nejnižší teplotu na Lučná boudě. Teploměr tam klesl až pod minus 10 stupňů Celsia. Pokud se přes den objeví nějaké srážky, tak budou výhradně sněhové. Jak to vypadá na Luční boudě právě teď, se můžete podívat pomocí webkamery ZDE.
 

AKTUÁLNÍ POČASÍ PODROBNĚ NAJDETE ZDE

 

Na Sněžce bylo ráno dokonce -11,9 °C.

 

Přes noc na hřebenech Krkonoš přes noc napadlo asi 10 centimetrů sněhu a v současnosti tam leží asi 155 centimetrů sněhu. Ráno byla viditelnost kvůli mlze velmi nízká, přibližně 300 metrů. Horská služba zatím nemusela vydávat žádnou novou výstrahu, lavinové nebezpečí je stále na 2. stupni. Všechny hlavní lyžařské areály jsou stále v provozu.

 

 

Liberecký kraj

 

Problémy nastaly v ranních hodinách u Chrastavy v lokalitě zvané Bedřichovka či na Albrechticku nedaleko Frýdlantu. Na obě místa vyrazili v ranních hodinách silničáři se sypači. "Ještě v dopoledních hodinách přestalo sněžit a situace se uklidnila. Kolem 11. hodiny jsme měli všechny jedničkové silnice už sjízdné bez potíží," podotkla policejní mluvíč Vlasta Suchánková.

 

Drobné problémy převažují podle Suchánkové ještě na cestách třetí třídy. "Konkrétně jde o silnice u Vítkovic u Jilemnice, náledí hlásí například v okolí Míseček. Od rána jsme evidovali několik nehod, ale většinou se nejednalo o nic vážnějšího.

 

Pouze na Semilsku havarovalo auto s šestičlennou posádkou čelně do stromu a dva lidé utrpěli těžká zranění. „Zda ale na tuto nehodu mělo vliv i počasí, zatím nevíme," poznamenala Suchánková. Podle předběžných informací sehrál u vážné havárie svou roli alkohol.


PSALI JSME:

Opilec na Semilsku narazil do stromu. V autě vezl 6 lidí! Dva vážně zranění

 

Královéhradecký kraj

 

Na Náchodsku napadlo až osm centimetrů sněhu. Kolem 6. hodiny vyslali silničáři do terénu čtyři posypové vozy. Nejhorší byla situace mezi Náchodem a Broumovskými stěnami v lokalitě Pasa, dále směrem na Polici nad Metují a směrem k České Skalici. Druhá problémová lokalita zaměstnala silničáře na okraji Orlických hor od Nového Hrádku směrem na Olešnici.

 

"Komunikace jsme ošetřili vypluhováním a posypem, kolem osmé hodiny byly silnice již v pořádku," upřesnil vedoucí náchodské údržby Ladislav Jiroušek.

 

Olomoucký kraj

 

Na silnice v Olomouckém kraji znovu vyjely posypové vozy. Sněhové přeháňky vytvořily zhruba dvoucentimetrovou sněhovou vrstvu, která se držela od 500 metrů nad mořem na silnicích Šumperska a Jesenicka.

 

"Kolem páté hodiny ráno jsme vyslali celkem devět údržbových mechanismů, které dokončily chemický posyp kolem osmé hodiny," řekl dispečer silničářů Jan Škrabal s tím, že sněhová kaše, která se může ještě na některých místech držet, již roztává. Především řidiči, kteří svá auta již přezuli na letní pneumatiky, by měli být maximálně opatrní.

 

Západočeský a Jihočeský kraj

 

Také v západních a jižních Čechách způsobilo počasí problémy na silnicích. Nový sníh napadl zejména ve vyšších polohách Šumavy a Krušných Hor. "Teploty se drží během dopoledne pod nulou, sníh zůstává na silnicích ležet. Zároveň hrozí tvorba náledí," upozornila meteoroložka Miloslava Starostová.

 

Policie doporučuje vyrážet na cesty pouze se zimní výbavou vozu. "Kdo přezul na letní pneumatiky, neměl by především do hor vůbec vyjíždět," řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

PSALI JSME:

Čekají nás blátivé Velikonoce, ani pak se neohřejeme. PODROBNÁ PŘEDPOVĚĎ

 

Český hydrometeorologický ústav na svém webu varuje před možnou tvorbou náledí. Velký pozor by si proto měli dát především v ranních hodinách řidiči.

 

V pondělí se trochu oteplí, teplota vyšplá k 9 stupňům Celsia. Během dne bude od západu postupně přibývat oblačnost, místy bude až zataženo a v Čechách čekají meteorologové ojediněle i déšť.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

muf tn.cz / mediafax / hru