Nejlepší obědy vaří kuchařky ze školní jídelny v Písku! ANKETA

Školákům z Písku mohou ostatní závidět. Jejich školní kuchařky vyhrály celostátní soutěž o nejlepší jídlo ze školní jídelny. Kuchařky tak vyvracely pověru, že jídla ze školních jídelen se nedají jíst.

Kuchařky ze školní jídelny v Písku zvítězily v soutěži o nejlepší školní oběd. Jejich plátek v mandlové krustě se smetanovou omáčkou, jogurtem, brusinkami a otavskými špalíčky porazil kuřecí stehýnka na medu a zázvoru týmu školní jídelny na náměstí Svornosti v Brně, informovali organizátoři akce.

 

Anketa

Které jídlo ze školní jídelny nejvíce nesnášíte?


Hlasovalo 5567 lidí. (Muži: 5554 | Ženy: 13)

Třetí místo v soutěži získaly kuchařky ze školní jídelny ZŠ Chmelnice s hovězím v rajské omáčce. Ve veřejném hlasování na stránkách organizátora soutěte vyhrála školní jídelna Základní školy Videčská – Rožnov pod Radhoštěm s kuřecím stehnem pečeným na kysaném zelí a bramborovým knedlíkem s cibulkou.

 

Do čtvrtečního finále se dostala desítka škol, mezi nimiž vybírala odborná porota složená z vybraných žáků, zástupců ministerstva školství a zdravotnictví, České školní inspekce, Asociace kuchařů a cukrářů a Všeobecné zdravotní pojišťovny. V čele poroty usedlo duo známých kuchařů Filip Sajler a Ondřej Slanina.

 

Letošního ročníku soutěže O nejlepší školní oběd se zúčastnilo celkem 69 školních jídelen z celé České republiky. Ty připravily podle zadání kompletní polední menu. Jídla musela být běžně zařazována na jídelní lístek školní jídelny, patřit mezi oblíbené pokrmy malých strávníků a cena nesměla překročit normou daný limit 27,50 korun za porci. Recepty jednotlivých školních jídelen hodnotila porota podle vhodnosti použitých surovin, technologického postupu přípravy, vzájemné sladěnosti po stránce výběru potravin, chutě či barvy a z nutričního hlediska.

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna věnuje výhercům finanční prostředky k nákupu libovolného vybavení kuchyně. První cena je ve výši 20 tisíc korun, druhá 10 tisíc korun a třetí pět tisíc korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax