NEJSTE IDIOTI, omluvil se Kalousek europoslancům

BEZVÝZNAMNÍ IDIOTI! Tak počastoval Kalousek české EUROPOSLANCE!
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Zástupci ODS v Evropském parlamentu Hynek Fajmon a Ivo Strejček se v pondělí dočkali omluvy od šéfa rezortu financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Dvojice europoslanců ho kritizovala za nízkou účast na zasedáních evropských ministrů financí, Kalousek je v reakci nazval bezvýznamnými idioty.

Duo Fajmon-Strejček na webu občanských demokratů ministru financí vytklo, že před dvěma týdny chyběl na jednání svých evropských kolegu v polské Vratislavi, kde se jen nechal zastupovat náměstkem.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

"Je s podivem, že ministr Kalousek z údajně proevropské TOP 09 takto postupuje již řadu měsíců. Je rovněž s podivem, že česká média tuto zcela nezvyklou praxi českého ministra financí nechávají bez povšimnutí. Mezi evropskými ministry financí je přitom Miroslav Kalousek zdaleka největším absentérem," uvedli europoslanci ODS.

 

PSALI JSME:

BEZVÝZNAMNÍ IDIOTI! Tak počastoval Kalousek české EUROPOSLANCE!

 

"Byl bych docela rád, kdybyste si vytáhla moji účast na zasedáních ministrů financí a vzkázala těm europoslancům, jejich jména si nepamatuji, protože jsou příliš bezvýznamní idioti, že jezdím na všechna důležitá zasedání, pokud náhodou není něco důležitějšího," ostře reagoval Kalousek pro Lidové noviny.

 

 

Ministr financí, na kterého se kvůli výroku snesla ale i kritika od jeho kolegy, šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petra Gazdíka (STAN), se za svůj přešlap omluvil. "V okamžiku mimořádného vypětí jsem na adresu dvou europoslanců použil výrazy, které jsem použít neměl a za jejichž vyřčení se hluboce stydím. Takové výroky skutečně nepatří ani do politiky, ani do slušné společnosti. Velmi se proto všem omlouvám, trvám však na tom, že své povinnosti v Radě ministrů Evropské unie plním svědomitě," uvedl Kalousek.

 

Pro šéfa rezortu financí byly uplynulé týdny hektickým obdobím, na vládě finišovalo projednávání státního rozpočtu. Ve čtvrtek 15. září, jen den před zmíněným jednáním ve Vratislavi, musel Kalousek kvůli nevolnosti opustit jednání tripartity a nechat se ošetřit v Ústřední vojenské nemocnici. Minulou středu, těsně před schválením rozpočtu, pak při cestě mezi sněmovnou a vládou stihl profackovat mladíka, který mu sprostě nadával a vyhrožoval šibenicí.

 

Večer po schválení rozpočtu navíc Kalousek o svém vládním šéfovi Petru Nečasovi (ODS) řekl Lidovým novinám, že je premiérem z milosti kmotrů. Nečas na to v pátek, kdy rozhovor vyšel, reagoval slovy, že má obavy o zdravotní a psychický stav svého ministra a že mu jeho výroky odpouští. To už byl ale Kalousek v Americe, aby mimo jiné přebral cenu za nejlepšího ministra financí střední a východní Evropy. Premiérovi vzkázal, že si o jeho zdraví nemusí dělat starosti.

tn.cz / Mediafax