Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2014 09:46
fotogalerie Ztracen v čase

Tajemná místa: K zapomenutému hřbitovu u Karviné nevede cesta

Zapomenutý hřbitov v Karviné
Zdroj: TN.cz

V Karviné - Dolech, v místě, kde historie tohoto města začínala, lze nalézt několik tajemných míst. Nejzajímavějším z nich je rozhodně zapomenutý evangelický hřbitov ukrytý v lese. Nevede k němu žádná silnice, ani chodník.

Nedaleko silnice vedoucí z Karviné do Havířova, poblíž ubytovny Průkopník, se nachází tajemné místo. Hroby prorostlé mechem, všudypřítomná vysoká tráva a listí. Jak se zdá, o zapomenutém evangelickém hřbitově neví ani většina obyvatel Karviné.

 

110

GALERIE: Zapomenutý hřbitov v Karviné

Zdroj: TN.cz

Zapomenutý hřbitov v Karviné

Hodnocení:


 

Ke hřbitovu nevede žádná silnice, ani chodník. Kdo se chce na hřbitov dostat, musí s autem zastavit na silnicích vedoucích poblíž. Pěšky se pak vysokou trávou a lesem dostane až k samotným hrobům a ke skryté zřícenině kaple.

 

 

O hřbitov se podle dostupných informací nikdo nestará již desítky let. Sem tam lze narazit na vyhaslou svíčku, či povadlou kytici. Při pohledu na bortící se kapli je člověku jasné, že tento hřbitov to má již spočítané.

 

Dechberoucí jsou však pomníky různě rozházené po lese, desítky let staré vykopané díry, do kterých měla být uložena lidská těla a otevřené hroby. Návštěva může být zajimavá nejen pro milovníky tajemných míst.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

TN.cz
Reklama