nové svědectví

Největší tlak byl od Bartáka, tvrdí svědek v kauze CASA

Martin Barták
Zdroj: Mediafax
Martin Barták

Klíčový svědek v kauze CASA Karel Daňhel promluvil o kontroverzním nákupu vojenských letadel. Největší tlak byl podle něj od náměstka ministryně Parkanové Martina Bartáka.

Podplukovník a pilot Karel Daňhel je expertem na vojenskou techniku, který za generální štáb zpracovával stanoviska k nákupu letadel CASA. Nyní se rozhodl veřejně promluvit o podezřelých okolnostech několikamiliardového kontraktu, informuje pondělní Mladá fronta Dnes.
 

"Obchod provázela velmi nestandardní rozhodnutí. Vím kdo vytvářel tlak a kdo přepracovával dokumenty," tvrdí Daňhel. Od začátku nákup letadel kritizoval a upozorňoval, že pro armádu jsou nejméně výhodné ze všech nabízených.
 

"Největší tlak přicházel od náměstka ministryně obrany Martina Bartáka. Nejvážnější reakce byly, když jsme napsali, že letouny nesplňují požadavky," vysvětluje Daňhel.
 

Od roku 2010, kdy Daňhel poprvé svědčil na policii, se kolem jeho osoby odehrála řada podezřelých okolností. Nejdříve mu byla NBÚ odebrána prověrka na stupeň tajné, bez které nemůže ani sednout do letadla. Poté následovalo předvolání na vojenskou policii kvůli korupci. Podle svých slov se stal obětí profesní likvidace.

 

[IMAGEBOX_697103]Kalousek se mě pokusil zastrašit, prohlásil detektiv z kauzy CASA[IMAGEBOX_697103]


Bývalý náměstek Vlasty Parkanové Martin Barták manipulaci nákupu letadel CASA odmítá: "Kategoricky popírám, že bych vyvíjel jakýkoli tlak směřující k pořízení letounů CASA."
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax