Největším papalášem zvolili Ratha. Komu dáte hlas vy?

David Rath
Zdroj: Mediafax
David Rath zvítězil v recesistické anketě. Radost ale z toho nemá.

Papalášem roku byl na Festivalu politické písně v Sokolově vyhlášen hejtman Středočeského kraje David Rath. Pro cenu si ale nepřijel.

Anketa

Kdo z těchto politiků je pro vás největším papalášem?

Hlasovalo 742 lidí.
V neděli to potvrdil hlavní pořadatel akce Miroslav Balatka.
 


O vítězství Ratha rozhodla internetová anketa, která začala v dubnu. Středočeský hejtman z celkového počtu hlasů obdržel 53,6 procenta. Na druhém místě skončil primátor Prahy Pavel Bém s 19,6 procenta, třetí pozice náleží poslanci ODS Marku Bendovi s 11,9 procenta. "Nikdo z oceněných si ale pro ceny, které letos vytvořil známý výtvarník David Černý, nepřijel," uvedl Balatka.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejpopulárnější hejtman je Zimola, nejhorší jsou Rath a Bém


Paroubka vyřadili

Jednoznačným favoritem v anketě Papaláš roku byl dlouhou dobu dosavadní předseda ČSSD Jiří Paroubek, ale jen pár dnů před jejím uzavřením z ní byl vyřazen. "Paroubek byl stažen z nominací 3. června," řekl Balatka. Stalo se tak poté, co šéf ČSSD odstoupil z funkce, ale byla to i reakce na dění po květnových volbách do Poslanecké sněmovny.

Další kategorií byla Prasárna roku. V ní hlasující veřejnost ocenila počin hejtmana Davida Ratha, když bránil studentům vyzkoušet si volby nanečisto (37 procent).

 

TAKHLE HODNOTIL DAVID RATH VÝSLEDEK VOLEB

 Skokanem roku, tedy někým, kdo jakoby odnikud vzejde a alespoň na chvíli zazáří, byl označen prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal (41,1 procenta).

V kategorii Komunální Štětináč jednoznačně bodoval kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík, patřilo mu 31,1 procenta hlasů z celkového počtu.

Dohromady hlasovalo ve všech kategoriích 20 195 lidí.

tn.cz / Mediafax