jak to dopadne?

Nejvyšší Čech Tomáš Pustina má strach, že už nikdy nebude chodit

Nejvyšší Čech Tomáš Pustina se obává, že nebude moci vůbec chodit. Nejenže má zlomené obě dlahy v operované noze, která se mu bortí, ale teď navíc kvůli bércovému vředu ani nemůže na operaci, která mu mohla od potíží ulevit.

Kvůli prasklým dlahám v operované kyčli téměř nechodí - noha se mu pod jeho 180 kilogramy bortí. A když už se nejvyššímu Čechovi Tomáši Pustinovi i díky TV Nova podařilo najít pražskou kliniku, kde by se pokusili o reoperaci, objevil se další velmi závažný problém. Bércový vřed na levé noze. "Hrozně to štípá, a otéká mi to," říká Tomáš Pustina.

 

Hrozila by mu infekce, takže ho nemůžou vzít na operaci," říká Tomášova maminka Alena . Tomáše tak teď čeká několikaměsíční léčení s velmi nejistým koncem. "Není to dobrá zpráva, protože bércový vřed je na hodně dlouhé hojení," neskrývá obavy Tomášova maminka.

Tomáš se už nedostal z bytu mezi lidi téměř 5 měsíců a samozřejmě mu to vadí. Situace už začíná být zoufalá. Co bude dál nikdo neví, ani naše přední lékařské kapacity. Teď se hraje o čas.Oba stále věří, že existuje způsob jak nohu vyléčit a nečekat jen až Tomáš nebude moct chodit vůbec.

David Pik tn.cz / hru