NĚKDO MĚ PŘEJEL ÚMYSLNĚ, naznačil správce Sazky Cupka! Hušák si z něj dělá legraci

Josef Cupka
Zdroj: Mediafax
Josef Cupka

Nehoda, při které osobní auto v úterý dopoledne srazilo insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku, nemusela být náhodná, Cupka už proto kontaktoval policii. Ve středu o tom informovala Cupkova mluvčí Lenka Angelika Tichá.

"Nehoda insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky, která se odehrála včera v dopoledních hodinách na Karlově náměstí, nemusela být náhodnou. Způsob jakým se incident odehrál, se standardní běžné nehodě podle svědků nepodobá. Stříbrné auto značky Škoda zastavilo před přechodem a až poté, co Cupka došel přibližně do poloviny vozovky, se vůz náhle rozjel. Řidič ruské národnosti také po nárazu ihned nezastavil, ale vláčel správce na kapotě vozu několik metrů," popsala nesrovnalosti nehody Tichá.

 

Podle ní Cupka ve středu na základě podezření, že nešlo jen o běžnou nehodu, oznámil podrobnosti Policii ČR. To ale mluvčí pražské policie Eva Kropáčová popřela. Cupku podle ní ve středu dopoledne kontaktovali dopravní policisté sami a ptali se jej, zda by nehodu přece jen nechtěl nahlásit nebo podat trestní oznámení. Cupka to podle ní odmítl, policie tak zatím případ nevyšetřuje.

 

PSALI JSME:

Insolvenčního správce Sazky Cupku PŘEJELO AUTO! Byla to nehoda?

 

"Událost se jeví velmi nestandardně také v kontextu s tím, že tým insolvenčního správce má signály, že se připravuje na insolvenčního správce jako současného šéfa Sazky diskreditační kampaň, která by se mohla v médiích objevit už příští týden," dodala Tichá.

 

Dlouholetý šéf Sazky Aleš Hušák, kterého v minulých dnech Cupka nejprve odvolal z funkce generálního ředitele společnosti a poté mu ukončil i pracovní poměr, Cupkovu verzi nehody zpochybňuje. "Je zvláštní, že člověk, který tvrdí, že ho údajně srazilo auto a vláčelo ho několik metrů, nezavolá hned policii, ale místo toho několik hodin poté začne konspiračními teoriemi zásobovat média a policii vše oznámí teprve druhý den. V této souvislosti doporučuji film Vrtěti psem. Zároveň sděluji, že jsem včera dostal průjem a také mohu konstatovat, že nemusel být náhodný. Způsob, jakým se průjem odehrál, se standardnímu průjmu podle svědků nepodobá," reagoval Hušák.

 

Insolvenčnímu správci Cupkovi už v souvislosti se Sazkou v minulosti někdo vyhrožoval. Před prvním jednáním věřitelského výboru v květnu dostal Cupka anonymní dopis s výhrůžkou, že v Národním domě ve Vinohradech, kde se schůze konala, vybuchne bomba. Budovu proto před konáním schůze důkladně prohledali policejní pyrotechnici. Žádnou bombu však nenašli.

 

tn.cz / Mediafax