Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nelegální závod se prohnal po dálnici. Policie je bezmocná

Luxusní auta Diamond race-1
Zdroj: Oficiální zdroj
Nelegální závod se prohnal Českem i začátkem září. Jízdu tehdy zatrhli až němečtí policisté. Ilustrační foto

Po dálnici D1 se v neděli vpodvečer nejspíš prohnal nelegální závod. Policisté ale řidiče chytli až ve chvíli, kdy jeli podle předpisů.

Řidiči jedoucí v neděli pozdě odpoledne po dálnici D1 směrem na Prahu nahlásili, že se kolem nich valí obrovskou rychlostí drahá a rychlá auta. Ta údajně v běžném provozu svištěla rychlostí přes 200 kilometrů v hodině.


Dálniční policisté se snažili piráty silnic, podle všeho účastníky nelegálního závodu, sledovat, ale vzhledem k jejich velké rychlosti už je nemohli změřit. Dali tak alespoň hlášení kolegům z Prahy, že se na ně řítí rychlá auta.


Pražští policisté proto postavili na kraj metropole hlídky a čekali, až sklapne past. Piráti silnic ale do Prahy přijeli pomalu, protože je zbrzdily kolony řidičů vracejících se z víkendu.


Když policisté zastavili v Legerově ulici několik rychlých aut s nálepkami Diamond Race na kapotě, mohli si maximálně opsat poznávací značky a podle dokladů zjistit, jak se údajní černí závodníci jmenují. Pokutu jim ale uložit nemohli.


Podle našich informací se závodu mělo účastnit minimálně pět aut, která odstartovala ze Slovinska. Jejich cílem byla právě Praha.


Je to přitom teprve pár týdnů, co česká policie bezmocně přihlížela jinému nelegálnímu závodu. Diamond Race tenkrát tvrdě ukončili až němečtí policisté, kteří milovníkům rychlosti zabavili auta.

pez s přispěním Jiřího Borovce TN.cz