Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 7. 2013
Boj o premiéra

Němcová vymyslela, jak vyzrát na Zemana. Bude mu trapně, slibuje

Prezident Zeman s šéfkou Sněmovny Němcovou
Zdroj: isifa/MAFRA/PETR TOPIČ

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka bývalé vládní koalice na znovuobsazení premiérské funkce Miroslava Němcová (ODS) možná našla způsob, jak vyzrát na podle řady poslanců ponižující podmínku prezidenta Miloše Zemana. Ten chce 101 notářsky ověřených podpisů poslanců, kteří za Němcovou stojí.

Miloši Zemanovi bude pořádně trapně. Slibuje to alespoň Miroslava Němcová, která je kandidátkou bývalé vládní koalice na post premiéra. Zeman totiž řekl, že pokud mu koalice nedodá 101 notářsky ověřených podpisů poslanců, nemá šanci od něho získat možnost v druhém pokusu sestavit vládu.

 

Jenže neobvyklá podmínka řadu poslanců pobouřila. Pokládají ji za ponižující a tvrdí, že by se tak prezident neměl vůči Poslanecké sněmovně chovat. Němcová však nyní přišla s řešením.

 

Pokud je tedy prezident přesvědčen, že poslanci by podpisy bez notářského ověření falšovali, podepíší se poslanci přímo před ním. Němcová to uvedla pro týdeník Respekt. Vypadat by to přitom mělo tak, že k Zemanovi, který chce přijít do Sněmovny na hlasování o důvěře pro Rusnokovu vládu, si koaliční poslanci stoupnou do fronty a jeden po druhém se před ním podepíší do připravených desek. “To snad bude trapné i jemu,“ dodala Němcová.
 

tn.cz / ČTK / mrk