anketa Zákaz znovu ve hře

Němeček připravuje zákaz kouření v restauracích! Souhlasíte?

Zákaz kouření v restauracích a hospodách je opět ve hře. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD plánuje plošný zákaz kouření v těchto provozovnách. Podobný návrh, který ve sněmovně začali projednávat už v září, ale vznikl také u dalšího koaličního partnera - hnutí ANO.

Kuřáci by si už brzy měli v restauraci zapálit svou poslední cigaretu, je to alespoň plán ministerstva zdravotnictví. "Existují studie, které říkají, že žádný tovární komín nevypouští tolik škodlivin s přímým účinkem na organismus člověka jako je cigareta," říká Jarmila Rážová z ministerstva zdravotnictví.

 

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 3058 lidí.
Zákaz kouření má své podporovatele i odpůrce. Jeden z těch, kteří tuto snahu kritizuje je i senátor Jaroslav Kubera. "Místo toho, abychom byli oslavováni za náš zákon, tak se ženeme za bláznivým," uvedl.

 

Ačkoliv se tyto návrhy opakují často, ministr Něměcek má ale v plánech jasno. "Rád bych, aby to bylo v polovině roku," uvedl Němeček.

 

O zákazu kouření se mluví už dlouho. Připravoval ho také ministr zdravotnictví v Nečasově vládě Leoš Heger. Vše ale zastavil pád jeho kabinetu. Obava z toho, že by byl odliv hostů samozřejmě je.

 

 

Protikuřácká opatření se snaží prosadit nejen ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ale s vlastním návrhem, tady ve sněmovně, přišli také někteří poslanci z hnutí ANO.
V restauracích by navíc měl být podle Němečka také minimálně jeden nealkoholický nápoj levnější než alkohol. Řada restaurací by tak mohla třeba začít nabízet - dlouho diskutovanou - kohoutkovou vodu zdarma.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz / TV Nova / Martin Šnajdr