Je na JIPce

NEŠTĚSTÍ V KARLOVÝCH VARECH: Chlapec (2,5) si nasypal do pusy žíravinu!

Záchranka
Zdroj: Mediafax

Lékaři bojují o život dvouapůlletého chlapce. Ten si totiž v nestřeženém okamžiku nasypal do pusy žíravinu, teď leží na JIPce karlovarské nemocnici.

Teprve dvouapůlletý chlapec si v Karlových Varech nasypal do pusy čistič odpadů a poleptal si ústa, tvář, i prsty obou rukou. O případu informoval portál Blesk.cz. Informaci potvrdil i mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.
 

Matka ihned zavolala záchranáře, kteří ho ošetřili na místě a odvezli do nemocnice. Nyní je na jednotce intenzivní péče a už je ve stabilovaném stavu. Neměl by mít ani žádné trvalé následky.

 

Podobné neštěstí se stalo před pěti lety v Ústí nad Labem, kdy dvouleté děvčátko vypilo Savo. Důvodem proč se holčička napila byl prostý, jedovatý saponát voněl po malinách.

 

 

První pomoc při požití kyseliny nebo louhu

 

Při požití nevyvolávat zvracení, jak je to obvyklé při ostatních otravách. Kyselina by opět naleptávala jícen a ústní dutinu a je nutné podat velké množství čisté vody - alespoň 2 litry pro zředění.
 

• Po požití silné kyseliny můžete postiženému podat např. jedlou sodu pro neutralizaci a po požití postiženému je možno podat úměrně zředěný ocet nebo šťávu z citrónu.
 

V obou případech je potřeba zajistit lékařské ošetření.
 

Nejlepší prevencí je uklízet saponáty a chemikálie mimo dosah dětí, aby na ně nedosáhly. Nestačí je pouze zavřít do skříňky! I roční dítě dokáže snadno otevřít skříň a oetvřít lahev se saponátem, WC čističem či jinou nebezpečnou látkou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hmr