Bezohledný zbabělec zranil na Klínovci matku s dcerou (3) a ujel

Bezohledný lyžař v Krušných Horách vážně zranil ženu a její tříletou dceru. Vše se stalo na sjezdovce určené pro rodiče s dětmi. Muž se navíc vůbec neobtěžoval zraněným pomoct a od nehody odjel!

Bezohledná jízda neznámého lyžaře na Modré sjezdovce na Klínovci skončila v úterý dopoledne těžkým zraněním pětatřicetileté ženy a její tříleté dcerky. Pro Agenturu Mediafax to uvedl náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

 

"Přesto, že maminka i dcera lyžovaly na sjezdové trati určené pro rodiče s dětmi, narazil do nich neznámý dospělý lyžař. V plné rychlosti je srazil, nehodu neohlásil a okamžitě ujel," řekl Güttner.

 

Záchranáři vyrazili na místo a zjistili, že děvčátko má poraněnou nohu. Jeho matka na tom byla hůř, měla poranění ramene, klíční kosti a existovalo i podezření na poranění páteře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NEŠTĚSTÍ! V Nízkých Tatrách se vážně zranil český lyžař

 

Členové Horské služby vzhledem k závažnosti poranění přivolali sanitku záchranářů, obě zraněné lyžařky ošetřili, stabilizovali do vakuové matrace a šetrně převezli ke stanici Horské služby na Klínovci. Tam je předali posádce sanitky RZP, která maminku i s dítětem transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice v Ostrově nad Ohří.

 

"V Krušných horách se na sjezdových tratích během jarních prázdnin pohybuje více lyžařů než jindy. Především na sjezdovkách pro začátečníky a malé děti si musejí všichni dávat pozor, v tomto případě šlo ale o jasnou bezohlednost neznámého lyžaře,“ varoval Güttner.

 

Dodal, že tato lyžařská sezóna je náročnější, než minulá. Jen na Klínovci za několik týdnů sněhové pokrývky vyjeli záchranáři k 102 zraněním. To je stejný počet jako v poslední sezóně, která ale pro lyžaře začala o měsíc dříve, než současná.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klab tn.cz / Mediafax