lékaři v šoku

Ostré jako žiletka! Patnáctiletá Bára z Prahy se pořezala o tampon a téměř vykrvácela

Tampon - ilustrační
Zdroj: Isifa/Thinkstock

Lékaři v motolské nemocnici nemohli uvěřit svým očím. Ale je to tak. Patnáctiletá Bára z Prahy se pořezala o aplikátor tamponu a téměř vykrvácela. Život jí zachránili až chirurgové.

Anketa

Tampony? Nebo raději vložky?

Hlasovalo 2968 lidí.
Patnáctileté Báře z Prahy způsobil plastikový aplikátor tamponu tepenné krvácení. Dívka bojovala o život a musela rychle na operaci. O případu informují Lidovky.cz.
 

"Uvnitř se aplikátorem štípla a způsobila si tím tepenné krvácení," popsala matka poraněné dívky. Její tvrzení dokládá i lékařská zpráva. Dívka začala silně krvácet a šlo jí o život. Lékaři v Motole ji okamžitě poslali na operační sál, kde jí poraněné místo zašili.

 

 

Matka patnáctileté dívky uvedla, že Bára se pořezala o zakončení aplikátoru, na kterém jsou malé zoubky. Šlo o výrobek značky Tampax, který vyrábí společnost Procter & Gamble.

 

 

Mluvčí společnosti Juraj Králik se domnívá, že dívka s tamponem nemanipulovala podle návodu a někde musela udělat chybu. "Podle zaslaných fotografií jsou tampony a aplikátory v pořádku, bez zjevných vad. Při použití podle návodu by k takovéto situaci nemělo dojít," uvedl Králik pro Lidovky.cz.
 

 

Zavedení tamponu pomocí aplikátoru:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co nahradí vložky a tampony?
Mýty a pověry o používání tamponů
Koupání během menstruace? Ano, ale...


Máte dotaz (nejen) ohledně tampónů a menstruace? Ptejte se v naší zdravotní poradně.

 

MÁTE PODOBNOU DĚSIVOU ZKUŠENOST JAKO BÁRA? OZVĚTE SE NA ZPRAVY@NOVA.CZ

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sta TN.cz