vzácná sebekritika

Neuvěřitelné, prezident Zeman přiznal chybu! A hned dvě!

Téma:

Až bude jednou někdo sestavovat paměti prezidenta Zemana, 14. leden 2015 tam možná dostane samostatnou kapitolu. Stalo se něco mimořádně nečekaného: Miloš Zeman přiznal chybu! A ne jednu. Hned dvě!

Prezident Zeman byl dnes na návštěvě v Chrudimi. V zaplněném sále místního muzea se setkal s občany města. Mezi nimi pochopitelně, jak už to poslední dobou u prezidenta bývá, sedělo i mnoho jeho odpůrců.

 

Jeden muž z této skupiny přede všemi Zemana obvinil, že nezná slovo chyba. Následovalo něco nečekaného. Ne, prezident svému odpůrci nedal za pravdu, ale přesto všechny překvapil. Prohlásil, že už se v minulosti za některé své kontroverzní výroky omlouval. A přiznal dvě chyby.

 

 

První chyba, k níž se Zeman veřejně přiznal, je sedmnáct let stará. Tehdy byl Zeman ještě předsedou sociálních demokratů a jeho kolegové si tehdy stěžovali na kvalitu obalu stranických knížek. Teď se Zeman ke svému někdejšímu výroku vrátil: "Já jsem říkal, že až vyhrajeme volby, budeme stranické legitimace sociální demokracie vázat do kůže členů ODS. A byla to jedna z největších pitomostí, které jsem řekl. Už pět minut po tom jsem toho litoval."

 

Pak se prezident vrátil ke svému druhému výroku, který považuje za kontroverzní. Týká se jeho nedávné cesty do Číny: "Když jsem byl v Číně, tak jsem použil výrazu – musíme se od Číny učit, jak stabilizovat společnost. Tento výraz svádí ke dvojímu výkladu. Ten první výklad, že musíme přenést čínské zkušenosti do České republiky, což je samozřejmě naprostý nesmysl a ten druhý výklad, který jsem pak upřesnil – musíme studovat, jak Čína stabilizovala svoji společnost, už kvůli jednání s čínskými partnery, abychom jim porozuměli."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hit internetu: Miloš Zeman se fotil s černovlasou kráskou

Prezident všem pro legraci: Takto Češi parodují Zemana v moři

Související témata:
tn.cz / David Garkisch