NEUVĚŘITELNÉ: Zima v Česku začala už i pro lyžaře

Jizerská magistrála je připravena pro první běžkaře. Spustí se i vlek na sjezdovce v Kořenově - Rejdicích v Jizerských horách.

Půl metru sněhu napadlo v Bedřichově na Jablonecku a přes šedesát centimetrů sněhu spadlo na hřebeny Jizerských hor. Ředitelka společnosti, která Jizerskou magistrálu udržuje Milena Jelínková řekla, že přinejmenším její část poslouží lyžařům od soboty.


„Pro strojovou úpravu magistrály chybí zmrzlý podklad. Pokud ale počasí vydrží do víkendu, využijeme v sobotu ráno zasněžených cest pro opatrné přejetí rolby z na Jizerku. Kde to bude možné, tam upravíme stopy na Knížecí a Jezdecké cestě. Někde rolba projede na hladko, pouze s frézou,“ řekla Jelínková.


Dodala, že zimní lyžařská sezona ještě nezačala a na cestách se pohybuje lesní technika. Navíc v příštím týdnu se očekává opět oteplení.


Minulou sezonu se tratě upravovaly od 20. listopadu 2008 do 13. dubna 2009. Do stop Jizerské lyžařské magistrály zavítá každoročně více než půl milionu lyžařů.


Na své by si o víkendu mohli přijít už i milovníci sjezdového lyžování. Na sjezdovce v Kořenově - Rejdicích v Jizerských horách začne o víkendu nová lyžařská sezona.


“Do dnešního dopoledne napadlo 30 centimetrů sněhu, tratě pro sjezdaře i snowboardisty upraví rolba a v sobotu i v neděli se rozjede lanovka,“ řekl majitel rejdického Skiareálu Martin Martínek.


Většina lyžařských areálů v Česku sice ještě zůstává zavřená, mnozí provozovatelé vleků se už ale dali slyšet, že letos budou snižovat ceny skipasů. Přehled najdete TADY.


 

 

tn.cz / Mediafax