kontakt Koně jsou pro ni vším

NEUVĚŘITELNÝ HYENISMUS! Zloději vykradli útulek pro vysloužilé koně, tomu hrozí zánik

Útulek Bianka
Zdroj: Útulek Bianka

Zloději vykradli útulek pro koně Bianka u Dvora Králové. Reálně tak hrozí, že zanikne. Pachatelé vzali totiž i obvazy a deky, které koníci nutně potřebují.

Paní Višňáková je sama po autonehodě a má trvalé následky. Přesto všechny své peníze investovala do záchrany koní. Tři vysloužilé dostihové koně záchránila před jatky, a zbylé tři před utýráním. A zloději to věděli. Musel to totiž být někdo, kdo znal kód k otevírání vrat od klubovny.
 

"Ukradli dvě sedla, dvě westernový, ohlávky, popruhy," vyjmenovává majitelka útuku. Z vybavení útulku zůstaly po nájezdu zlodějů maximálně postroje, které měli koně na sobě.
 

Navíc zmizely také obinadla, zdravotní potřeby nebo deky. To vše je pro koně naprosto nezbytné. Škoda je 180 tisíc korun. ""Po oznámení policisté vyrazili na místo a provedli všechny potřebné úkony, zajistili stopy," uvedl mluvčí policie Jan Čižkovský.
 

Pokud zloděje chytnou, hrozí jim až pětileté vězení - jenže to útulku příliš nepomůže. Když se jeho majitelce totiž nepodaří sehnat všechno, co koně potřebují, navíc během několika dnů, koně tu zůstat nemohou. "Je tím ohrožená celá existence útulku," uzavírá majitelka.
 

Pokud byste chtěli útulku pomoct, tak kontaktujte majitelku Olgu Višňákovou na telefonním čísle 604 162 035, nebo e-mailu: utulek.bianka@seznam.cz. Případně můžete poslat finančního hotovost na účet č. 217386928/0300.

TN.cz