únos

NOVÁ FAKTA: Miloš Zeman tvrdí, že ví, kde jsou Hanka a Tonča!

Prezident Zeman oznámil, že ví, kde se nachází dvě české turistky, které byly na jaře uneseny v Pákistánu. Podle prezidenta se nyní jedná o jejich propuštění.

Miloš Zeman dnes při návštěvě Kolína uvedl, že Antonie Chrástecká a Hana Humpálová se podle něj nachází někde mezi Pákistánem a Afghánistánem a že Česká republika jedná o jejich propuštění.
 

Ještě nedávno se přitom věřilo, že by bylo dobré o unesených čekých turistkách vůbec veřejně nemluvit, aby česká diplomacie mohla v tichosti pracovat na jejich propuštění a jen se nejitřily emoce.

 

 

 

Nyní ale Zeman překvapil, když takto otevřeně odpověděl na dotaz jednoho kolínského studenta, který se o osud unesených dívek zajímal. Experti se už nyní přou, zda Zemanův nejnovější výrok může či nemusí zkomplikovat práci vyjednavačům, kteří se snaží dívky z Pákistánu dostat.

 

České turistky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová zmizely v březnu. Unesli je neznámí ozbrojenci, když cestovaly přes Pákistán do Indie.

Od té doby se mnoho nových informací o dvojici dívek neobjevilo. Bezpečnostní expert Andor Šándor nicméně i více než půl roku po zmizení Hanky a Tonči věří, že jsou Češky stále naživu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

Miloš Zeman si už jednou dělal z osudu unesených dívek legraci. Více ZDE!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sta TN.cz