Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

JAK BUDE DÁL: Sníh, sníh, sníh... V noci v Praze až 15 cm

Předpověď počasí na sobotu 9.1.
Zdroj: Mediafax
S výjimkou jihu a jihovýchodu republiky sněží všude. V těchto oblastech a především v Jihomoravském kraji bude sněžení v sobotu od čtyř hodin odpoledne přibývat.

Česko se změnilo v bílou republiku. Sněžit bude až do pondělí. Sníh vydrží i v dalších dvou týdnech.

Tlaková níže Daisy k nám přichází neobvykle od jihovýchodu. A způsobuje sněžení na celém území Česka. Nejvíce v sobotu sněží v Praze, ve Středočeském kraji a na Královéhradecku a Pardubicku.


Sněhovou kalamitu pro vás sledujeme ON-LINE

 
"Teploty se přes den budou pohybovat od mínus 6 do mínus 2 stupňů Celsia. Na východě území se teploty mohou vyšplhat během dne až na dva stupně nad nulou,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová. Ta byla i hostem našeho ON-Line rozhovoru, její odpovědi si můžete přečíst TADY.

 
S výjimkou jihu a jihovýchodu republiky sněží všude. V těchto oblastech a především v Jihomoravském kraji bude sněžení přibývat od čtyř hodin odpoledne. "V současnosti se tam vyskytují smíšené srážky, místy i mrznoucí,“ upozornila Honsová s tím, že na silnicích se tu může tvořit ledovka a náledí.
 

Aktuální výstrahy najdete TADY.

 
Přes noc bude sněžit na celém území republiky a i v Praze a v nížinách by mohlo napadnout 15 centimetrů nového sněhu.


Aktuální předpověď počasí najdete TADY.

 
Podle Dagmar Honsové má sníh jinou strukturu, než je v našich krajích běžné. "Místo velkých vloček padají malé, drobné, které hůře tají,“ upozornila Honsová. "Je to způsobeno tím, že tlaková níže k nám přichází od jihovýchodu, má pevninský původ a vyznačuje se nižší vlhkostí vzduchu,“ vysvětlila Honsová.

 
Meteoroložka také řekla, že sníh v následujících dnech určitě vydrží. "Až do 25. ledna se budou teploty pohybovat pod bodem mrazu,“ řekla Honsová.

tn.cz / muf