Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Otrava v Anglii

Novičok potvrzen i podruhé! Nová kauza připomíná otravu Skripalů

Zdroj: TV Nova

Jen pár měsíců po posledním travičském incidentu v Británii se objevil další. Britská policie objevila pouhých pár kilometrů od místa původního útoku pár, u kterého se potvrdila stejná látka, kterou byli otráveni Skripalovi - novičok. Muž a žena jsou v kritickém stavu v nemocnici v jihoanglickém Salisbury.

Pár byl nalezený v bezvědomí v domě poblíž města Amesbury, sousedním městě Salisbury, ve kterém byli 4. března nalezeni ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera.

 

"V této fázi zatím není jasné, zda byl spáchán zločin," uvedl na tiskové konferenci k novému případu Paul Mills, zástupce policejního velitele v hrabství Wiltshire. Policisté spolupracují se všemi partnery, aby dosáhli pokroku ve vyšetřování.

Převoz otráveného Charlese Rowleye do nemocnice:

 

Ráno se kvůli kauze sešel vládní výbor pro krizové situace a průběžně byli o vývoji vyšetřování informováni ministři vlády v čele s premiérkou Theresou Mayovou.

 


 

O dvojici už jsou známé i detailnější informace. Podle webu americké televize CNN jde o dva čtyřicátníky - Charlese Rowleyho a Dawn Sturgessovou. Oba měli být podle původních informací občasní uživatelé drog, právě proto jejich stav nejdříve lékaři přičítali užití kokainu nebo heroinu z kontaminované dávky.

 

Nic zatím nenaznačuje tomu, že by měli mít muž a žena jakékoliv vazby na Rusko či tajné služby. Policie však přesto pracuje s možností, že útok souvisí s případem Skripalových.

nor TN.cz ČTK