Novou ombudsmankou by mohla být Kovářová

Daniela Kovářová
Zdroj: Oficiální zdroj
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová by se mohla stát novou ombudsmankou

Novou ombudsmankou by se mohla stát dosluhující ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. S návrhem na její jmenování přišel v pondělí senátor za ODS Jiří Žák.

"S paní ministryní jsem se o tom už bavil. Sama přitom připustila, že pokud by byla nějaká šance, nebránila by se tomu," řekl Žák.
 

PODÍVEJTE SE NA ROZLOUČENÍ S OTAKAREM MOTEJLEM:


 

Post veřejného ochránce práv se uvolnil poté, co po krátké nemoci letos v květnu ve věku 77 let zemřel Otakar Motejl, muž, který tuto funkci v historii českého státu zastával jako vůbec první.

PSALI JSME:

Zemřel veřejný ochránce práv Otakar Motejl
 

Jméno Kovářové se mezi možnými kandidáty objevilo teprve v průběhu tohoto víkendu. Již minulý týden se přitom spekulovalo o dalších třech aspirantech - někdejší zástupkyni ombudsmana Anně Šabatové, nynější zástupkyni Jitce Seitlové a předsedovi Národní rady osob se zdravotním postižením Václavu Krásovi.
 

PSALI JSME:

O ombudsmana se zatím uchází čtyři kandidáti. Nechybí Seidlová a Krása
 

Na zvolení nového ombudsmana mají poslanci šedesátidenní lhůtu. Volba probíhá tajným hlasováním, kdy zákonodárci volí ze čtveřice kandidátů. Dva z nich přitom navrhují senátoři, zbylá dvě jména jsou na prezidentovi.

tn.cz / Mediafax