předváděcí akce

Nový trik na předváděcích akcích! Nutí důchodce podepisovat smlouvy, o kterých neví

Předváděcí akce
Zdroj: TV Nova

Prodejci na předváděcích akcích přišli na nový způsob, jak z lidí vylákat peníze. Zároveň s kupní smlouvou totiž nechají klienty podepsat ještě jednu smlouvu, o které se lidé prakticky nedozvědí. Upozornil na to časopis dTest.

Prodejci na předváděcích akcích své snahy vydělat na důvěřivých lidech za každou cenu nevzdávají. Neodradily je ani rozsáhlé kontrolní akce, při kterých padlo hned několik velkých pokut, ani vlna nevole veřejnosti.

 

Nyní totiž vyrukovali se zcela novým trikem, kterým se snaží především od důchodců získat peníze. Ten spočívá v tom, že lidi předváděcí akci přesvědčí k uzavření hlavní, zejména kupní nebo cestovní smlouvy, avšak kromě ní nechají zákazníka současně podepsat ještě zprostředkovatelskou smlouvu s jiným subjektem.

 

A jelikož klienta na další smlouvu neupozorní, lidé následně v případě odstoupení od koupě druhou smlouvu nevypoví a o část svých peněz tak přijdou. “I v případě, že od této druhé smlouvy zákazníci včas a řádně odstoupí, šance na vrácení peněz je minimální, protože jako zprostředkovatelé vystupují obtížně dohledatelní lidé,“ podotýká vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený.

 

 

Na trik přitom upozornily samy oběti. “O novém triku jsme se dozvěděli od klientky naší poradenské linky. Paní Libuše na předváděcí akci společnosti Beck Reisen uzavřela cestovní smlouvu na zájezd po třech státech, doma si uvědomila nevýhodnost této smlouvy a chtěla od ní odstoupit. Po telefonické konzultaci jsme klientce doporučili odstoupení od smlouvy a zaslali jí vzor, odstoupení od smlouvy vůči společnosti Beck Reisen tedy v řádné lhůtě provedla a společnost smlouvu stornovala. Paní Libuše současně odstoupila i od zprostředkovatelské smlouvy, ovšem peněz se nedočkala, neboť zprostředkovatel s ní žádným způsobem nekomunikuje,“ popsal Zelený.
 

ČTĚTE TAKÉ:
 

Důchodců zvažujících sebevraždu přibývá! Můžou za to i šmejdi

Není obchodník jako obchodník. Jak poznat šmejda od poctivého prodejce?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mrk