Novým ředitelem Divadla na Vinohradech je herec Tomáš Töpfer

Pražské Divadlo na Vinohradech od nové sezony, tedy od začátku září, povede herec a nynější senátor za ODS Tomáš Töpfer. Opozice se bouří.

Agenturu Mediafax o rozhodnutí radních informovala v úterý mluvčí magistrátu Tereza Krásenská. Metropole vyhlásila výběrové řízení v říjnu loňského roku, ředitel vinohradského divadla Jindřich Gregorini totiž odchází do důchodu.
 

Rozhodnutí se nelíbí opoziční ČSSD, která tvrdí, že výběrové řízení bylo pod silným politickým tlakem a odborné kvality kandidátů byly zcela upozaděny.
 

"Jmenování Töpfera je nejen typickým příkladem politické korupce, ale zároveň alarmujícího morálního střetu zájmů, protože Töpfer zároveň provozuje Divadlo Na Fidlovačce, které každoročně čerpá od hlavního města grantovou podporu ve výši takřka deset milionů korun," uvedl bývalý radní pro kulturu a zastupitel Lukáš Kaucký (ČSSD).
 

Herec Tomáš Töpfer po absolutoriu na pražské DAMU vystřídal několik angažmá. V letech 1987 až 1998 se objevoval na prknech Divadla na Vinohradech. Za svou hereckou kariéru natočil také celou řadu filmů a seriálů.

 

Na Tomáše Töpfera ve filmu Druhý tah pěšcem se můžete podívat ZDE
 

V roce 1995 Töpfer společně s herečkou Eliškou Balzerovou založil nadaci na obnovení Divadla Na Fidlovačce. V něm nyní působí právě jako ředitel, herec i režisér. Je držitelem divadelní ceny Alfreda Radoka. Od roku 2006 je bezpartijním senátorem za ODS. Za svou hereckou kariéru

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel tn.cz / Mediafax