předpověď podzim a počasí

VELKÁ MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Babí léto ještě bude! Víme kdy

Na babí léto můžeme o nastávajícím víkendu zapomenout. Bude podmračený a proprší. Moravu a Slezsko dokonce meteorologové varují před vydatnými dešti a stoupáním řek. Víme ale, kdy se vrátí slunečné dny a babí léto. Čtěte velkou předpověď počasí až do poloviny října!

Moravu a Slezsko meteorologové varují před vydatnými dešti. Srážky tam přijšly od severovýchodu už v noci na sobotu a udrží se celý den. "Řeky odvodňující Rychlebské hory, Jeseníky a Beskydy budou na tyto srážky reagovat vzestupy hladin," upozornil Český hydrometeorologický ústav. 

 

PŘEDPOVĚĎ NA VÍKEND
 

Sobota
 

Páteční podvečerní ubývání oblačnosti v sobotu bohužel pokračovat nebude. Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť, především na severovýchodě republiky. Jen místy bude během dne polojasno. Noční teploty klesnou na 11 až 7 °C, odpolední vystoupí na 16 až 20 °C.
 

Neděle
 

V neděli bude oblačno až zataženo, během dne musíme počítat od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami. Na východě země bude zpočátku místy i polojasno. Noční teploty klesnou na 13 až 9 °C, na východě bude chladněji - kolem 7 °C. Denní teploty vystoupí 18 až 22 °C.
 

 

VÝHLED POČASÍ NA PŘÍŠTÍ TÝDEN
 

"Ani první polovina nového pracovního týdne nepřinese výraznější změnu v charakteru počasí – na obloze bude převládat velká oblačnost se srážkami, nejvyšší odpolední teploty se zastaví nejčastěji do 20 °C," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.

 

V pondělí bude oblačno až zataženo, od západu občas déšť nebo přeháňky. Na východě zpočátku místy polojasno. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 14 až 18 °C, na východě až 20 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
 

V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 12 až 16 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
 

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Přechodně polojasno. Noční teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 12 až 16 °C, na východě až 18 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.
 

 

VÝHLED POČASÍ NA MĚSÍC
 

Užijeme si letos vůbec ještě nějakého sluníčka a tepla? Jistota to sice není, ale mohlo by se to podařit. "Podle dlouhodobých předpovědí to teď vypadá, že se na slunečné dny můžeme těšit od 25. září a že vydrží nejméně do začátku října. Ale úspěšnost takové předpovědi se pohybuje jen kolem 70 %, takže může být vše jinak a přesnější předpověď prozatím neexistuje. Je ale faktem, že se každoročně alespoň několik dnů babího léta v Česku vydaří," dodává naději Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
 

14. - 20. září

Převážně velká oblačnost – oblačno až zataženo , občas s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Jen přechodně polojasno. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 13 až 6°C. Denní teploty11 až 16 °C, koncem období 20 °C.
 

21. - 30. září

Zpočátku období oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Postupně polojasno až oblačno a srážky jen ojediněle. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty11 až 5 °C. Denní teploty 13 až 18 °C.
 

1. - 10. října

Polojasno až oblačno, místy přeháňky. Po ránu a v dopoledních hodinách místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 9 až 4 °C, při vyjasnění přízemní mrazíky. Denní teploty 14 až 19°C.


ČTĚTE TAKÉ:
Podzim ve znamení šedé, khaki, lesklých materiálů a šifonu
Trendy podzimu: Péřovky nevyhazujte, kupte k nim lesklé kalhoty
Džínová bunda k šatům? Podle celebrit podzimní must have

tn.cz / gar